TOLGA KARAÇELİKSARMAŞIK’ ile İSTANBUL FİLM FESTİVALİNDE

“İşlevini kaybetmiş bir otorite, hiyerarşiyi ne kadar devam ettirebilir?”

 

Dünya prömiyeri Sundance Film Festivali’nde gerçekleşen yönetmen Tolga Karaçelik’in “Sarmaşık”ı; 34. İstanbul Film Festivali’nin Altın Lale Ulusal Yarışma bölümünde yarışacak 9 film arasında! 

Bir armatörün iflas edip ortadan kaybolmasının ardından, deniz hukuku gereği gemide kalmak zorunda olan ve hiçbir yere gidemeyen beş gemici ile bir kaptan arasında gelişen iktidar mücadelesini anlatan “Sarmaşık”; festival kapsamında, 17 Nisan 2015, Cuma akşamı saat 19:00’da, Atlas Sineması’nda sinemaseverlerle buluşacak. 

 Sundance Film Festivali’nde büyük bir ilgiyle karşılanan “Sarmaşık”ın, İstanbul Film Festivali kapsamındaki gösterimi de heyecanla bekleniyor. Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki’nin, montajını Evren Luş’un yaptığı, müzikleri Ahmet Kenan Bilgiç imzası taşıyan filmde; Nadir Sarıbacak, Kadir Çermik, Hakan Karsak, Osman Alkaş, Özgür Emre Yıldırım, Seyithan Özdemir de performanslarıyla göz dolduruyor. 

Tolga Karaçelik ile Bilge Elif Turhan tarafından, Insignia, Cine – Chromatix KG, Jomami ve Kala Film ortak yapımcılığında hayata geçirilen “Sarmaşık, 34. İstanbul Film Festivali kapsamında, 17 Nisan 2015, Cuma akşamı saat 19:00’da Atlas Sineması’nda sinemaseverlerle Türkiye’de ilk kez buluşacak. 

 Bilgi için:

http://www.twitter.com/Sarmasikfilmi