Açık Hava Sinema Open Air Cinema 1 Ağustos 20:45 | 1st August 20:45 (‘Beyaz Tanrı’ Tekrar ‘White God’ Repeat)

Beyaz Tanrı
2014/ Dram /119′ (Türkçe alt yazı)

13 yaşındaki Lili’nin annesi ve babası ayrı yaşamaktadır. Annesinin bir yurtdışı seyahatine çıkması üzerine, Lili köpeği Hagen ile babasının evine yerleşir. Ancak Macaristan’da yeni çıkan bir yasa gereği melez köpeklerin sahipleri tarafından evde beslenmesi zorlaşmış ve ağır vergiler gelmiştir. Bu yüzden saf ırk olmayan köpekler sahipleri tarafından dışlanmaktadır. Lili’nin babası da tıpkı diğer köpek sahipleri gibi Hagen’i istemez ve onu sokağa atar. Lili bu duruma çok üzülür ve köpeği Hagen’i canla başla her yerde aramaya başlar. Sokakta hayatta kalma mücadelesi veren Hagen’in başına gelmeyen kalmaz. Köpek yakalayıcıların elinden kaçsa da, önce kurnaz bir dilencinin eline düşer, sonra da bir köpek dövüşü eğitimcisine satılır. Artık Hagen için hiçbir şey eskisi gibi değildir. İnsanların köpeklerin dostu olmadığını anlar ve diğer köpeklerle birlikte insanlara savaş açar. İntikamları acı olacaktır. Acaba Lili, insanoğluyla köpekler arasındaki bu savaşı durdurabilecek midir?

2015 Macaristan En İyi Yabancı Film Oscar Adayı
2014 Cannes Film Festivali Belirli Bir Bakış Bölümü En İyi Film Ödülü
2014 Cannes Film Festivali Palm Dog Ödülü

-Kontenjan 700 kişi ile sınırlıdır.
*Rezervasyon alınmamaktadır. (CerModern üyelerine özel rezervasyon alınmaktadır. Üyelerimizin etkinlikten 5 saat öncesine kadar rezervasyonlarını bildirmeleri gerekmektedir. Rezervasyonlar film başlamadan yarım saat öncesine kadar geçerlidir)

-Biletler hergün CerModern Mağazadan veya etkinlik günü saat 17:30’dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilmektedir.

Bilet Ücretleri:
Tam: 15 TL
Öğrenci 10 TL (Gişede öğrenci kimlik kartı göstermek zorunludur.)
Bisikletli %10 indirim

*Etkinlik alanına yiyecek-içecek alımına izin verilmemektedir.
*Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.
*CerModern, hava koşullarına ve gündeme ait olumsuz bir durumda etkinlik erteleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

White God
2014/ Drama /119′ (Hungarian Film / Turkish Sub-Titles)

13-year-old Liliy’s parents are divorced. While her mother is on abroad, Lili moves to her father’s home with her lovingly raised dog Hagen. However, the new regulation in Hungary puts a severe tax on mix breeds and it becomes hard to having dogs at home for the owners. Because of this regulation, owners begin to dump their mongrels. Like others, Lili’s father doesn’t want Hagen at home and throw it up to streets. Lili is so upset about this situation and starts to look for Hagen in everywhere with her body and soul.

Even if it can flee dog-catchers, he is exlploitted by a crafty beggar, then he is sold to a dog fight trainer. Nothing is the same for Hagen anymore. Hagen realizes that not everyone is dog’s best friend and with other dogs they wage war against to owners. Their revenge will be cruel. Can Lili stop the war between owners and dogs?

-Capacity is 700 people.
*Only CerModern Members may make reservations. (Reservations may be made until 5 hours prior to screening, and only held until half an hour before screening starts)
For membership information please email uyelik@cermodern.org

-Tickets can be purchased everyday from CerModern Shop and the ticket booth from 17:30 on the day of screening.

Tickets
Adult 15TL
Student 10TL (show of student card is compulsory)

*The entrance of food and drinks is not allowed in the event arena
*The event will take place outdoors therefore it is important to dress accordingly.
*CerModern reserves the right to cancel the event due to weather conditions or other unforeseen incidents.