YAŞAM HANCILAR BAND 28 HAZİRAN’da Akbank Sanat’ta

Caz standartlarına getirdiği özgün yorumlarıyla müzik otoritelerinin büyük beğenisini kazananYaşam Hancılar, 28 Haziran 2017, Çarşamba günü Akbank Sanat’ta caz tutkunlarıyla buluşacak.

Geçtiğimiz şubat ayında yayınlanan, üçü kendi bestesi olmak üzere toplam 10 şarkıdan oluşan Strange Fish albümünün dünya turnesi kapsamında Akbank Sanat’ta sahne alacak olan sanatçı konserde caz ve Brezilya standartlarını kendi besteleriyle birleştirdiği repertuarıyla müzikseverler ile birlikte olacak.

Kendi adını taşıyan grubu Yaşam Hancılar Band ile sahne alacak olan sanatçıya konserde piyanoda Orestis Petrakis, kontrabasta Marco Zenini ve davulda Joan Terol Amigó eşlik edecek.

Etkinlik: KONSER – YAŞAM HANCILAR BAND
Yaşam Hancılar: vokal
Orestis Petrakis: piyano
Marco Zenini : kontrbas
Joan Terol Amigó: davul
Yer: Akbank Sanat
Tarih: 28 Haziran 2017, Çarşamba
Saat: 20.00
Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL Öğrenci: 10

Yaşam Hancılar hakkında

Vokalist ve caz gitaristi Yaşam Hancılar, Çanakkale’de doğdu, Bolu’da büyüdü. 18 yaşında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mühendislik okumak üzere İstanbul’a taşındı. 2006’da ilk caz grubu Jazz Mates’i kurdu ve böylece caz kariyerine başladı. İstanbul’dan Maastricht’e kadar önemli ulusal ve uluslararası festivallerde ve salonlarda konserler verdi. 2008’de İstanbul’da Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda ödül aldı ve Estonya’da Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. Amsterdam Konservatuarı’ndan 2013 yılında mezun olan Yaşam Hancı, Amsterdam’da kendi müzik okulunu açtı. Grubu ile farklı ülkelerde konserler veren sanatçı, ilk albümü Here’s To Life’da büyük oranda Great American Songbook klasiklerini yorumladı. İkinci albümü olan ve Şubat 2017’de yayınlanan “Strange Fish”, üçü Yaşam Hancılar’a ait toplam on şarkıdan oluşuyor.