SALONDA BU HAFTA! (19 – 21 ŞUBAT 2016)

Deneysel müziğin lokal temsilcisi Gevende’yle alternatif rock
20 Şubat Cumartesi, 22.30

Türkiye alternatif müzik sahnesinin en önemli gruplarından Gevende, ülke genelinde ve dünyanın birçok kentinde önemli festivallere katıldılar. St. Antuan kilisesinde verdikleri konser ve akabinde yayımladıkları konserin canlı performans albümüyle takipçilerini büyülediler. ‘Monochrama’ adlı video oyununun müziklerini yaptılar. Yeni stüdyo albümlerinin hazırlıkları devam ederken arada tek vuruşluk sus verip Salon’da hayranlarıyla buluşmaya geliyorlar. Konserin biletleri, ayakta 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Özgün mizah anlayışıyla “John”, Salon ekranında izleyici ile buluşmaya devam ediyor
21 Şubat Pazar, 15.00

Londra’da ve Broadway’da büyük ilgi gören oyunlardan John, National Theatre işbirliğiyle Oyun Salonu kapsamında hayat bulmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü hareket tiyatrosu topluluğu DV8’in sahnelediği ve 18 yaş üzeri izleyiciler için kurgulanan John, suç, uyuşturucu ve ölümün karanlığıyla geçen yılların arasından sıyrılarak kendine yeni bir hayat kurma yolundaki John’un hikâyesini anlatıyor. DV8’in sanat direktörü Lloyd Newson ile John’un aşk ve cinsellik üzerine yaptığı söyleşilerden kurgulanan bu yapım, geçtiğimiz yıl Liverpool Homotopia Festivali’nde prömiyerini yaparak büyük ses getirdi. Karanlık temalarına rağmen, DV8’in özgün mizah anlayışını kaybetmeyen ve son derece etkili sahneler barındıran John, yüksek çözünürlüklü kaydıyla, 21 Şubat Pazar günü 15.00’te Salon’a kurulacak beyaz perdede izleyiciyle buluşuyor. Etkinlik biletleri oturmalı (numarasız) 50 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.


“Hamlet” oyununun kaydını Salon perdesinde görmeyen kalmasın!
21Şubat Pazar, 19.30

İzlemeyenler, yeniden izlemek isteyenler için Hamlet’in modern yorumunun yüksek çözünürlüklü kaydı Salon ekranında izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Londra’daki Barbican Centre’daki gösteriminden bir yıl önce biletleri tükenen ve eleştirmenler tarafından büyük övgüler toplayan Hamlet prodüksiyonunu, Daily Telegraph gazetesi “5 yıldızlı bir Hamlet” olarak nitelendiriyor. W. Shakespeare’in unutulmaz eseri Hamlet’in bu yorumunun yapımcılığını Sonia Friedman Productions, yönetmenliğini ise Lyndsey Turner üstleniyor. W. Shakespaere’ın unutulmaz eseri Hamlet’in bu yorumunun yüksek çözünürlüklü kaydı; 21 Şubat Pazar günü 19.30’da Salon perdesinden izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Etkinlik biletleri oturmalı (numarasız) 50 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Bilet Bilgileri

Etkinliklerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. İKSV ana gişesi Pazartesi’den Cumartesi’ye her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve Salon’daki NT Live gösterimlerinin gerçekleştirileceği Pazar günlerinde 12.00-20.00 saatleri arasında açıktır. Etkinliğin olmadığı Pazar günleri gişe kapalı olacaktır. Ayrıca Salon etkinliklerinde Vodafone Red ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler. Ayrıca Lale Kart’ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV’yi destekleyebilir, tüm Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Mavi Lale Kart yalnızca 50 TL. Ayrıntılı bilgi için: lalekart.org

MasterCard da Salon etkinliklerine katkı veren kurumlar arasında yer alıyor.

Reklamlar