LARA KAMHİNİN YENİ ESERLERİKAYBOLUŞ” ve “KAFESTUNUS’ta Sergilenecek!

Ses, mekâna özgü yerleştirme ve görsel anlatım üçlüsü üzerine çalışmalar gerçekleştiren sanatçı Lara Kamhi’nin, “Disappearance/Kayboluş” ve “Grid/Kafes” isimli iki yeni eseri Tunus’ta INTERFERENCE adlı projede sergilenecek. Kamhi’nin, tek Türk sanatçı olarak yer aldığı uluslararası ışık ve gölge sanatı projesi INTERFERENCE, 6-9 Eylül tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

10 yıldır sinematik sanatlar alanında üretim yapan sanatçı Lara Kamhi’nin yeni eserleri; 6-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Tunus’un Medina şehrinde, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek uluslararası ışık ve gölge sanatı projesi INTERFERENCE’ta sergilenecek.

Görünen ile gerçeklik arasındaki çatışmalara odaklanan Lara Kamhi, ses, mekâna özgü yerleştirme ve görsel anlatım üçlüsü üzerine yaptığı çalışmalarla algının sınırlarını keşfe çıkıyor. Sanatçı “Disappearance/Kayboluş” adlı yeni eserinde ışıklarla, filtre, cam ve demir kafesler aracılığıyla sürekli değişen ve dönüşen bir tablo yaratıyor. Işık, oluşturduğu farklı şekiller ve renklerle eserin ana unsurlarını görünenin içinde görünmez kılıyor. “Grid/Kafes” adlı eser ise, algının doğrusal olmayan doğasını ve görme yetisinin fani ancak manipülatif yapısını irdeliyor.

Bilgi için:
intunis.net
larakamhi.com
prizmaspace.com

LARA KAMHİ HAKKINDA
Lara Kamhi, Sorbonne Nouvelle Paris III Üniversitesi’nde Tiyatro, Paris Amerikan Üniversitesi’nde Film üzerine öğrenim gördükten sonra lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon üzerine tamamladı. Yüksek öğrenimini 2013’te Slade School of Fine Art’ta (UCL) tamamlayan sanatçı mekâna özgü, sarmal ve sinematik yaklaşımlara odaklanan dokuz bölümden oluşan bir sergi serisi gerçekleştirdiği Prizmaspace adlı bağımsız sanat insiyatifinin de kurucu-ortaklığını ve yöneticiliğini üstlendi. Kamhi, 2009 yılından bu yana ulusal ve uluslararası galerilerde, müzelerde, festivallerde ve kamusal alanlarda çalışmalarını sergiliyor. Kariyeri boyunca çok sayıda deneysel video ve film çalışması gerçekleştiren Kamhi, ayrıca müzik video yönetmenliği yapıp – tiyatro, konser ve etkinlikler için görsel, sahne ve ışık tasarımcısı olarak çalışmaktadır.