THE WALKİNG DEAD’ in Yaratıcılarından Yeni Film:RİCK GRİMES

The Walking Dead yıldızı Andrew Lincoln’ün 2018’de diziden ayrılması izleyicileri epey üzmüş ama güzel bir haber de vermişti. Lincoln’ün canlandırdığı Rick Grimes’a odaklanacak film üçlemesi çekileceği duyurulmuştu.

Öte yandan o zamandan beri bekleyen hayranlar, projenin bekledikleri kadar hızlı ilerlemediğini fark etti. Şimdi ise yapımcılar, üçlemeyle ilgili yeni güncellemeler paylaştı ve ilk filmin hala hazırlık aşamasında olduğunu açıkladı.

İnternet üzerinden gerçekleşen Skybound Xpo panelinde konuşan Skybound Entertainment kurucusu David Alpert, prodüksiyon ekibinin koronavirüs pandemisi yüzünden oturup beklemek zorunda kaldığını ifade etti.

“Epey ilerledik. Yalnızca beklemek zorunda kaldığımız bir alana sıkıştık” diyen Alpert, “Şu an çekim yapamıyoruz, bu bizi geride tutan en büyük şey” ifadelerini kullandı.

Rick’in yolculuğunun bir sonraki aşamasında neler planladıklarını da hayranlarla paylaşan Alpert, sözlerine şöyle devam etti:

Çok heyecanlı şeylerimiz var, gerçekten özgün, gerçekten farklı şeyler. Devam etmek için sabırsızlanıyorum. Ama güvenli olmasını beklemek zorundayız.

Serinin yaratıcısı Robert Kirkman da konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. “Perde arkasında tonlarca şey oluyor” diyen Kirkman, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kimsenin salgının bitmesini öylece beklediğimizi düşünmesini istemem. Şunu söylemeliyim, pandemi aslında birçok filmi daha iyi hale getirecek. Bence Rick Grimes filmleri de buna dahil. Çünkü bu projeyi iyice olgunlaştırmak için daha çok vaktimiz oldu. Emin olun ki mükemmel.

Independent Türkçe, We Got This Covered