IAN MCKELLEN ‘Sosyal Mesafeli’ HAMLET Provasına Başladı!

81 yaşındaki İngiliz oyuncu Sir Ian McKellen’ın başrolünde yer aldığı “Hamlet” oyununun provalarına salgın tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak başlandı.

McKellen, “Hamlet”i en son 50 yıl önce, 31 yaşındayken oynamıştı. Covid-19 önlemlerini de alarak ilk provalara başlayan McKellen, Royal Windsor sahnesinde Danimarka prensini bir kez daha canlandıracak.

William Shakespeare’in kaleme aldığı “Hamlet”in yönetmenliğini Sean Mathias, yapımcılığını ise daha önce “Waiting For Godot” ve “No Man’s Land” yapımlarında McKellen ile çalışan Bill Kenwright yapıyor.

Oyunda McKellen’a Ben Allen, Emmanuella Cole, Alis Wyn Davies, Oli Higginson, Nick Howard-Brown, Jonathan Hyde, Asif Khan, Missy Malek ve Jenny Seagrove eşlik ediyor.

Oyuna dair Whats On Stage’te yayımlanan röportajında McKellen “Bill Kenwright’ın ilham verici iyimserliği ve Sean Mathias’ın ilk denememden 50 yıl sonra ‘Hamlet’i yeniden sahnelemem için beni davet etmesinden dolayı kendimi şanslı hissediyorum. Tekrar görüşeceğiz. Ne zaman bilmiyorum ama nerede olduğunu siz bilin Theatre Royal Windsor’da!” dedi.

McKellen’ın bir sonraki oyununun da Çehov klasiği “Vişne Bahçesi” olması bekleniyor.