GÖCEK’i Bir de Ondan Dinleyin!

“Efsaneler dolanır dağlarda, gece olunca tanrılar suya doğru inerler ve gezerler buralarda.”

Kısa sürede beIN İZ TV’nin en beğenilen belgesellerinden biri olan Not Defterim’in yeni rotası Göcek. Mitolojik tanrıların gezdiği suları bu kez ailesiyle birlikte keşfetmeye çıkan Korgün Şengün, kendine has sunumuyla Göcek’i anlatıyor. Not Defterim yeni bölümleriyle 4 Eylül Cuma günü saat 20:50’de beIN İZ TV’de.

Göcek’i nasıl bilirsiniz? Mavinin her tonunu veren denizi, muhteşem doğası ve koylarıyla yazın en güzel rotası olarak mı? Oysa Göcek’te birbirinden ilginç efsaneler yaşanmış ve filmlere konu olmuştur. Not Defterim ile bir efsanenin peşine takılmaya hazır mısınız?

Göcek’i tıpkı bir zaman makinasına benzeten Korgün Şengün, Not Defterim’in yeni bölümlerinde yaklaşık 20.000 yıllık tarihten seçtiği saklı kalmış hikayeleri gözler önüne seriyor. Mitolojik tanrılardan krallara, Zeus’un oğlu, Poseidon’un kutsadığı Girit Kralı Minos, aşk yumağı ile labirentten çıkmayı başaran Theseus bunlardan sadece bir kaçı. Ege ve Akdeniz’in kilit noktası Göcek’ten seslenecek olan Not Deftrem’in yeni bölümü 4 Eylül Cuma akşamı saat 20.50’de Türkiye’nin belgesel kanalı beIN İZ TV’de. Kaçıranlar için programın tekrarı hafta içi her gün İZ TV’de ve Youtube kanalında yayında.