BİRLEŞİK KRALLIK MEZUNLARI “İklim Değişikliği Hibe Çağrısı”

British Council Türkiye, 26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26) kapsamında gençlerin iklim değişikliği ve çevre konularında farkındalıklarını artıracak projeleri seçmek üzere ‘Birleşik Krallık Mezunları İklim Değişikliği Hibe Çağrısı’ açıyor.

Birleşik Krallık’ın ev sahipliğinde düzenlenecek 26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın (COP26) başarısını ve mirasını desteklemek için British Council Türkiye, Türkiye’deki Birleşik Krallık mezunlarının katılımına açık hibe programı başlatıyor. Birleşik Krallık’taki bir üniversiteden mezun olmuş veya en az bir sene İngilizce eğitimi almış olan kişilerin öğrendiklerini paylaşması, bu alanda savunucu olarak hareket etmesi ve ağlar oluşturmasına imkan veren aktivite ve etkileşim içeren programa son başvuru tarihi 11 Ocak 2021.

Gençlerin iklim değişikliği ve çevre konularında farkındalıklarını artıracak projeler desteklenecek.

Türkiye’deki 18-35 yaş arası gençlerin iklim değişikliği ve çevre konularında farkındalıklarını artıracak projelerin başvurusuna açık olan ‘Birleşik Krallık Mezunları İklim Değişikliği Hibe Çağrısı’ Türkiye’deki Birleşik Krallık mezunlarının yenilikçi projeler sunmasını amaçlıyor ve aynı zamanda Birleşik Krallık’ın bu alanda uzmanlık ve inovasyonunu gençlere göstermeyi hedefliyor.

11 Ocak 2021 tarihine kadar yapılan başvurular arasından seçilecek projeler en az 1.000 Sterlin ve en fazla 6.000 Sterlin aralığında hibe alacak. Açık çağrıya dair ayrıntılı bilgi ve başvuru formu içinhttps://www.britishcouncil.org.tr/events/cop26-uk-alumni-grant_tr adresi ziyaret edilebilir.

British Council Hakkında:

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur. Birleşik Krallık ve diğer ülkeler arasında kültür-sanat, eğitim ve İngillizce dili aracılığıyla bağlantılar kuruyor, anlayış ve güven inşa ediyoruz. Geçen yıl 80 milyondan fazla kişiyle yüz yüze, 791 milyonun üzerinde kişiyle de internet üzerinden, radyo ve TV programlarımızla ve basılı yayınlarımızla iletişim kurduk. 1934 yılında kurulan British Council, Kraliyet Tüzüğü ile tüzel kişilik kazanmış bir hayır kurumu ve bir kamu kuruluşudur. Gelirimizin yüzde 15’i ise Birleşik Krallık hükümeti tarafından karşılanmaktadır.

www.britishcouncil.org.tr

26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26) Hakkında:

26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26) 1 – 12 Kasım 2021 tarihleri arasında Glasgow’da gerçekleşecektir. Birleşik Krallık’ın ev sahipliğinde düzenlenen bu uluslararası iklim değişikliği zirvesi, iklim değişikliğiyle mücadele için eşgüdümlü eylem konusunda anlaşmaya varmak üzere aralarında devlet başkanları, iklim uzmanları ve bu alanda kampanya düzenleyenlerin yer aldığı 30.000’den fazla delegeyi bir araya getirecek.

British Council, iklim değişikliğinin ortak zorluklarını ele alan sanat, eğitim ve bilim alanlarında iş birliği, diyalog ve eylem fırsatları yaratarak COP26’nın başarısını ve mirasını desteklemek için dünya çapındaki ortaklarla birlikte çalışmaktadır.