GERİ DÖNÜŞ – RETURN

The Soul Production yapımcılığında; Gökay Süngü’nün yazıp yönettiği Dolapdere Big Gang grubu, sanatçı Linet ve ödüllü jimnastikçi Havva Şevval Ergel’in başrollerini paylaştığı ‘Geri Dönüş’ filmi Grand Pera (Beyoğlu) Emek Sahnesi’nde galasını gerçekleştiriyor. Her şeyin bir kurşun ile başladığı ve mülteci kampından tersine doğru işleyen bir hikayeyle evine dönen bir gencin (Havva Şevval Ergel) hikayesinin anlatıldığı film, özellikle savaş mağduru çocukların yaşadıklarına dikkat çekiyor. Projenin mimarı Gökay Süngü filmle ilgili amaçladıklarını şu sözlerle anlatıyor: Bu proje de savaşların hiç yaşanmaması ayrıca din, dil, ırk, politik düşünce ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın, savaş mağduru insanların, mültecilerin ve hatta tüm insanlığın ama en çokta çocukların temel hak ve ihtiyaçlarının karşılanması, mutluluk ve huzurla yaşamlarını devam ettirebilmeleri hedeflenmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un da aralarında olduğu, çok sayıda sanatçı ve akademisyenin katılacağı galaya, uluslararası barış temsilcileri Angelina Jolie, Aamir Khan ve Birleşmiş Milletler Temsilcileri de online bağlantılarla “SAVAŞA HAYIR” temennilerini dile getirecekler.

Sekine’nin (TEK’lik) performansı ile başlayıp, müzik otoritelerince Milenyumun ilk yirmi yıllık zaman diliminin en dikkat çekici projelerinden biri olduğu ifade edilen, Dolapdere Big Gang grubu gecede vereceği mini bir konser ile katılımcılara eşsiz bir müzik ziyafeti yaşatacak.

TAKVİM / PROGRAM

TARİH: 2 Nisan 2021 (Cuma)

SAAT: 17.00 – 19.00

YER: Grand Pera (Beyoğlu) Emek Sahnesi

KATILIMCI SAYISI: 150 – 200 Kişi (Salon toplam kapasitesi 550 kişi)

ONLINE YAYIN PROGRAM AKIŞI

17.00-17.30: QR kodlu davetiyeler ile Giriş, Açılış (1 sunucu 1 konuşmacı)

Fuaye alanından canlı yayın ile gelen katılımcılar, Devlet yetkilileri; röportajları ile Suriye Savaşı hakkın da bilgilendirmelerde bulunacaklar.

PROGRAM AKIŞI

17.30-18.00: SEKİNE (teklik) performansı ardından Mini Dolapdere Big Gang Konseri

18.00-18.30: Uluslararası Barış Temsilcileri (Angelina Jolie ve Aamir Khan) Online Bağlantılar ve GERİ DÖNÜŞ / RETURN Film Gösterimi

18.30-19.00: Film Yorumları (Katılımcılardan Film yorumları alınacak.) ve KAPANIŞ.