BU HAFTA DasDas’ta Tiyatro!

Anadolu yakasında sanatın nabzını tutan DasDas; yeni haftada bu sezona damga vuran prodüksiyonlarından ‘Bir İhtimal Daha Var’, ‘Deli Bayramı’ ve ‘Romeo & Juliet’ oyunlarıyla ziyaretçilerine keyifli bir bayram programı sunarken Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği ‘Istırap Korosu’ oyununa da ev sahipliği yapıyor.

DasDas bayram haftasını ‘Zengin Mutfağı’ oyunuyla açıyor. 3,4 ve 5 Mayıs akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de oynanacak oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketinin zengin bir ailenin mutfağına yansımasının öyküsünü izleyenlere aktarıyor. Sevilen oyunda usta oyuncu Şener Şen’in yanı sıra Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kara ve Uğur Arda Başkan gibi genç isimler de rol alıyor.

Ceren Boz, Ümit Erlim, Sabahattin Yakut ve Nihan Işık; Murat Gülsoy’un aynı isimli romanından sahneye uyarlanan ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ oyunuyla 4 Mayıs akşamı 21.00’de Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında DasDas Atölye’de seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. DasDas’ın ilgiyle takip edilen oyunlarından ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’te kendini bilmek ile bulmak arasındaki kayboluş hikayesi, Mirat’ın ağzından tiyatroseverlerle buluşuyor.

Fransız yazar Yasmina Reza’nın kaleminden çıkan ve ebeveynlerin hikayesini eğlenceli bir dille sunan ‘Vahşet Tanrısı’, yeni haftada da alkış toplamaya devam ediyor. Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen’in sahneyi paylaştığı oyun, 6 ve 11 Mayıs akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de!

DasDas Atölye, 6 ve 13 Mayıs akşamları 21.00’de ‘Bir İhtimal Daha Var’ oyunuyla misafirlerine kapılarını açmaya hazırlanıyor. Ortak Yapım projesi kapsamında Ebru Nihan Celkan tarafından kaleme alınıp Barış Gönenen tarafından yönetilen oyunun kadrosunda Berfu Öngören, Pelin Ermiş ve Talha Kaya yer alırken ‘Bir İhtimal Daha Var’, İstanbul’da işsizlikle baş etmeye çalışan iki üniversite mezunu gencin içinde bulundukları durumdan bunalıp doğaya kaçma hikayelerini gözler önüne seriyor.

Shakespeare’in ölümsüz eseri ‘Romeo & Juliet’, Mert Fırat ve Nagihan Gürkan yönetmenliğinde 7 ve 13 Mayıs akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de başka bir zaman dilimine taşınıyor. Birbirine düşman iki ailenin çocuklarının arasındaki aşk hikayesini sanatseverlere aktaran oyun, kadrosunda Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’i buluşturuyor.

8 Mayıs günü çocuklar için DasDas Atölye’de birbirinden eğlenceli iki oyun sahnelenecek. 13.00’te uzak mı uzak ülkenin beceriksiz mi beceriksiz kralının müzikli hikayesini çocuklarla buluşturan ‘Beceriksiz Kralın Öyküsü’ miniklerin Pazar gününe keyif katacakken 16.00’da ise ‘Uyku Nereye Kaçar’ küçük tiyatroseverleri uykularının peşine düşen Pelin ve Berçem’in serüvenine dahil edecek.

Zengin oyuncu kadrosunda Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu gibi birçok başarılı ismin yer aldığı ‘Deli Bayramı’ 9 Mayıs akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Turgut Özakman’ın kaleminden dökülen ve süpervizörlüğünü usta oyuncu Metin Akpınar’ın üstlendiği oyun, DasDas seyircisine keyifli bir komedi sunacak.

11 Mayıs akşamı 21.00’de Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında ‘Istırap Korosu’ DasDas Atölye’ye konuk olacak. Prömiyeri 25. İstanbul Tiyatro Festivali’nde gerçekleştirilen; Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği oyun, Seda Türkmen ve Deniz Karaoğlu’nun övgüler toplayan performanslarıyla izleyenlere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Detaylı Program için: dasdas.com.tr
Bilet Satış: mobilet.com
3 Mayıs
Salı
20.30
DasDas Sahne
Zengin Mutfağı
4 Mayıs
Çarşamba
20.30
DasDas Sahne
Zengin Mutfağı
4 Mayıs
Çarşamba
21.00
DasDas Atölye
Anadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet
5 Mayıs
Perşembe
20.30
DasDas Sahne
Zengin Mutfağı
6 Mayıs
Cuma
20.30
DasDas Sahne
Vahşet Tanrısı
6 Mayıs
Cuma
21.00
DasDas Atölye
Bir İhtimal Daha Var
7 Mayıs
Cumartesi
20.30
DasDas Sahne
Romeo & Juliet
8 Mayıs
Pazar
13.00
DasDas Atölye
Beceriksiz Kralın Öyküsü
8 Mayıs
Pazar
16.00
DasDas Atölye
Uyku Nereye Kaçar?
9 Mayıs
Pazartesi
20.30
DasDas Sahne
Deli Bayramı
11 Mayıs
Çarşamba
20.30
DasDas Sahne
Vahşet Tanrısı
11 Mayıs
Çarşamba
21.00
DasDas Atölye
Anadolu Efes Mavi Sahne: Istırap Korosu
13 Mayıs
Cuma
20.30
DasDas Sahne
Romeo & Juliet
13 Mayıs
Cuma
21.00
DasDas Atölye
Bir İhtimal Daha Var