CAZIN YAŞAYAN EFSANESİ DEE DEE BRIDGEWATER 21 KASIMDA İSTANBULDA!

Caz müziğin yaşayan en sıra dışı seslerinden Dee Dee Bridgewater, 70. yılını kutlayan Yapı Kredi’nin ana sponsorluğunda Map İletişim’in düzenlediği “Good Music In Town” konserleri kapsamında 21 Kasım’da İstanbullu caz tutkunlarıyla Zorlu Center PSM’de buluşacak.

Caz klasiklerini kendine özgü ve sıra dışı yorumuyla seslendirerek günümüzün en önemli caz vokalistleri arasında yer alan Dee Dee Bridgewater, 21 Kasım’da Zorlu Center PSM’de İstanbullu müzikseverlerle bir araya gelecek. Bugüne kadar 3 kez Grammy ödülünün sahibi olan ve bu ödüllerden ikisini Ella Fitzgerald onuruna hazırladığı “Dear Ella” albümü ile kazanan Bridgewater, sanatın farklı alanlarında gösterdiği başarılı performanslarla da büyük başarılar elde etmiş bir sanatçı. Dizzy Gillespie, Sonny Rollins, Dexter Gordon ve Max Roach gibi caz müziğin önemli sesleriyle birlikte unutulmaz çalışmalara imza atan efsane ses, 1974’te The Wiz Müzikali’ndeki“Glinda” rolüyle aday gösterildiği Tony Ödülü’nün de sahibi. Bugün hala müzikal tiyatro alanındaki çalışmalarını sürdüren Dee Dee Bridgewater, New York’taki Little Schubert Tiyatrosu’nda sahnelenmekte olan “Lady Day” müzikalinde Billy Holiday rolü ile başrol oynamaktadır.

Müzik kariyerinin yanı sıra dünya çapında destek verdiği sosyal projelerle de adından söz ettiren sanatçı, aynı zamanda Birleşmiş Milletler’in Yemek ve Tarım Organizasyonu’nun dünyadaki ilk elçisi.

Cazseverlerin merakla beklediği, Dee Dee Bridgewater’ın müzik kariyerinin de bir özetini sunan 21 Kasım İstanbul konserinin biletleri Biletix’te…