GARDEN OF MEDEA

Türkiye’de Genç Performans Sanatçısı Yusuf Özal Çelik İle Yunan Sanatçı Dimitris Vogdanis Danis Ortak Çalışmaya İmza Atıyor

“GARDEN OF MEDEA”

İstanbul’da yaptığı “geliyorum” ve “Temptation” performansları ile büyük yankılar uyandıran genç sanatçı Yusuf Özal Çelik, Yunan sanatçı Dimitrtis Danis’in Küratörlüğünü üstlendiği Cosmos Alert adlı sergi için bir araya geldiler.

Garden Of Medea kitabından adını alan workshop izleyicilerine farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin genç yeteneği olan performans sanatçısı Yusuf Özal Çelik bu workshopta Medea’nın Bahçesi için özel olarak hazırladığı performansını icra ederken 7 ressam büyük bir tual üzerine eş zamanlı olarak performansın hareketlerini, müziğini, ışığı ve boyaları tuale işleyerek Medea’nın şifresini çözecekler.
7 Ressamın isimleri ise; Günsu Saraçoğlu, Hicran Alioğlu, Akif Karayel, Reba Fili, Sinan İbrahim Bese, Tansu Özmen, Şebnem Altuntaş

Cosmos Alert Sergisi

Dimitris Vogdanis Danis, Harris Louvros & Özlem Haliloğlu Hardan Art Team’ın kurucularıdır. Daha önce “Sarı Virus”, “Ben, Beni, Kendimi” gibi isimli sergilerde yunan sanatçıları ve türk sanatçılarını bir araya getirmeyi amaçlamışlardır. Medea’nın Bahçesi isimli performans worksobundan sonra ortaya çıkan eser ise Yunan Sanatçı Dimitris Danis’in küratörlüğünü üstenlidği Cosmos Alert sergisinde sergilenecek. Serginin açılışında ise Yusuf Özal Çelik Medea’nın Bahçesi performansının daha kapsamlı hali ile katılımcılarla tekrar bir araya gelecek.

Medea’nın Bahçesi workshop’u Türkiye’de bilinen sanat workshoplarından daha farklı bir sistem ile 25 Ocak’ta Adnan Doğan Sanat Atölyesi’nde izleyicisi ile gerçekleşecek.

Saat: 18:00-21:00
Adres:Adnan Doğan sanat atölyesi.Klodfarer cad.Sümer Ap.No:40 Sultanahmet/İst

Medea Bahcesi worksop poster B

Reklamlar