“Bir Savaş Nasıl Hatırlanmalıdır?” Cermodern’de!

Bir Savaş Nasıl Hatırlanmalıdır?” adlı sergi, Toby Clark’ın Savaş ve Propaganda adlı kitabından çıkışla, sosyal bir sorun olan savaşa dair, disiplinlerarası yeni sorular ve cevaplar ortaya koyabilmeyi amaçlar.

CerModern bünyesinde HUB Sanat Mekânı’ndaki sergiye dair hazırlanan tüm belgelerde ve sergi mekânında bilinçli seçilen siyah, gri ve kırmızı renkler, savaşın yarattığı ve sürdürdüğü acılara, şiddete, karanlığa, ölüm-yaşam arasına sıkışıp kalan ince çizgiye ve de soykırımın matemine karşılık gelen bir önerme sunuyor.

Sergide yer alacak sanatçılar; Hüseyin Arıcı, Mustafa Akaya, Deniz Aktaş, Alper Aydın, Mehmet Aydoğdu (Liége-Belçika), Ozan Bilginer, Buğra Ceylan, Hatice Çöklü, Rukiye Epli Dede, Serkan Demir, Erdal Duman, Uygar Erdim (Lefkoşa-Kıbrıs), Genco Gülan, Onur Gülfidan, Nurtane Karagil (Lefkoşa-Kıbrıs), Ekin Kılıç, Umay Yılmaz Kutay (Lefkoşa-Kıbrıs), Ecem Dilan Köse, Ali Kotan, Emre Okçuer, Aykut Öz, Ali Şentürk, Arda Yalkın. CerModern Fuayede Sinema 12 Mart Perşembe günü başlıyor.

 
-Filmin dili italyanca’dır ve altyazısı türkçe’dir.
-Kontenjan 150 kişi ile sınırlıdır.
*Rezervasyon alınmamaktadır. (CerModern üyelerine özel rezervasyon alınmaktadır. Üyelerimizin etkinlikten 5 saat öncesine kadar rezervasyonlarını bildirmeleri gerekmektedir)
 
-Biletler, etkinlik günü saat 19:00‘dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilmektedir.
 
Bilet Ücretleri
 
Tam: 15 TL
Öğrenci 10 TL (Gişede öğrenci kimlik kartı göstermek zorunludur.)