NORVEÇ CAZI ve Birbirinden Yetenekli İsimler Salon’da!

Andreas Eick in North Sea Jazz Club

Uluslararası cazın en yetenekli isimlerinden Norveçli caz trompetçisi Salon’da:
Mathias Eick Quintet
3 Aralık Perşembe, 21.30

Norveçli caz trompetçisi Mathias Eick, 2007 yılında International Jazz Festivals Organization tarafından uluslararası cazın en yetenekli isim olarak ödüllendirildi. Chick Corea, Pat Metheny, Manu Katche, Jacob Young gibi başarılı müzisyenlerle işbirliklerine imza atan Eick, Avrupa’nın saygın caz festivallerinde performans sergiledi.

2013’te “A Taste of Norway” kapsamında Salon’da sahneye çıkan Mathias Eick, beşlisiyle birlikte tekrar İstanbul’a geliyor ve 3 Aralık Perşembe akşamı 21.30’da Salon’un konuğu oluyor. Konserin biletleri, oturmalı 45 TL, ayakta 35 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Sofar’dan Salon’a etkinliğinde bu ay:
Ezgi Aktan, Neyse ve Ars Longa
4 Aralık Cuma, Kapı: 21.00, Konser başlangıcı: 22.00

2013 yılında İstanbul’a taşınan ve dünyanın dört bir yerinde düzenlenen Sofar Sounds müzik hareketi, bağımsız yerli müzisyenleri her ay farklı bir evin oturma odasında düzenledikleri konserlerle dinleyicilerle buluşturuyor. Sofar Sounds İstanbul sayesinde tanıdığımız yeni isimler ise şimdi, daha profesyonel sahnelerde çalmak üzere Salon’a konuk oluyorlar. Her ay gerçekleştirilen Sofar’dan Salon’a etkinliğinin Aralık ayağında bu sefer Ezgi Aktan, Neyse ve Ars Longa geniş kitlelerle buluşma şansı yakalayacaklar.

Bugüne dek sayısız reklam jingle’ına sesini veren, birçok müzisyenin arkasında mikrofonu eline alan Ezgi Aktan konserlerinde hem kendi şarkılarını, hem de çok sevdiği Moğollar, Bülent Ortaçgil, Jehan Barbur, Nazan Öncel gibi müzisyenlerin bestelerini yorumluyor. Indie melodileriyle gönülleri fetheden Ars Longa ise, olgunluk döneminin gailesini gerçekleştirdikleri albümleri Günler’de yer alan şarkılarını bu kez Salon izleyicisi için çalacak. Kimilerine göre çıtayı hâlihazırda yükseltmiş olan Neyse ise 2011 Be The Band yarışması birinciliğiyle piyasaya çıktı, Türkçe sözlü rock müzikte yeni bir soluk arayanlara ilaç gibi geldi.

Ezgi Aktan, Neyse ve Ars Longa, 4 Aralık Cuma günü 22.00’da başlayacak konserde sırayla izleyicilerle buluşacaklar. Konserin biletleri, ayakta 35 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Denovali ailesinin başarılı ve genç müzisyenleriyle elektronik müziğe saygı duruşu:
Limits Off: Denovali Label Night İstanbul: Greg Haines, Ah! Kosmos, Orson Hentschel
5 Aralık Cumartesi, Orson Hentschel: 21.30, Greg Haines: 22.40, Ah! Kosmos: 00.00

Nisan ayında Douglas Dare ile sahneyi paylaştığı Salon konseriyle müzikseverlerin dikkatini çeken İngiliz elektro-akustik sanatçısı Greg Haines, 2006’da çıkardığı Slumber Tides’ın ardından ikinci albümü Until the Point of Hushed Support’u 2010 yılında, üçüncü albümü Digression’u ise 2012’de yayımladı. Nils Frahm’a birlikte yaptığı çalışmalarla da dikkatleri üzerine çeken Haines, son albümü Where We Were ile ise bambaşka bir yola girerek takipçilerini şaşırttı. Tiyatro, çağdaş dans, video ve mekân odaklı işler için kompozisyonlar hazırlayan, uzun seneler bas gitar çalan Ah! Kosmos, ilk kısaçaları Flesh’i 2013 yılında Müzik Hayvanı’ndan yayımladı. 2015 Nisan’da yayımladığı ilk uzunçaları Bastards’ın tanıtım konserini ise Salon’da verdi. Alman besteci ve klasik piyano virtüözü Orson Hentschel, dinleyenlere heyecan dolu bir performans sunuyor. Sahneye davulla çıkan müzisyen, Salon takipçilerine enerjik, akıldan çıkmayacak bir gece vaat ediyor. Deneysel elektronik müzik icra eden Hentschel, aynı zamanda filmlere yaptığı bestelerle de biliniyor.

5 Aralık Cumartesi akşamı 21.30’da, Alman plak şirketi Denovali ailesinden Ah! Kosmos, Greg Haines ve Orson Henschel, Limits Off konserleri kapsamında Salon’a çıkarma yapıyor. 21.30’da dinleyicilerle buluşacak olan Orson Hentschel, sahneyi daha sonra 22.40’da Greg Haines’e bırakacak. Ardından, saatler 00.00’ı gösterdiğinde Ah! Kosmos gecenin kapanışı için sahnede olacak. Konserin biletleri, ayakta 40 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Bilet Bilgileri

Etkinlik biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişesinden temin edilebilir. İKSV ana gişesi Pazartesi’den Cumartesi’ye her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve Salon’daki NT Live gösterimlerinin gerçekleştirileceği Pazar günlerinde 10.00-16.00 saatleri arasında açıktır. Etkinliğin olmadığı Pazar günleri gişe kapalı olacaktır. Ayrıca Salon etkinliklerinde Vodafone Red ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler. Ayrıca Lale Kart’ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV’yi destekleyebilir, tüm Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Mavi Lale Kart yalnızca 50 TL. Ayrıntılı bilgi için: lalekart.org

MasterCard da Salon etkinliklerine katkı veren kurumlar arasında yer alıyor.

Reklamlar