KANADALI ROCK GRUBU THE DEARS SALONUN KONUĞU

Kanada Indie-Rock’ının Dev İsmi Yeni Sezonda Salon’a Geliyor

THE DEARS

Türkiye’deki ilk konserlerini 2012 yılında 19. İstanbul Caz Festivali kapsamında veren Montréalli indie-rock topluluğu The Dears, İstanbul’daki ikinci performansları için Mart ayında %100 Müzik konserleri kapsamında bu sefer de Salon’un konuğu olacak.

Vokalist Murray Lightburn’un liderliğinde 1995 yılında kurulan The Dears, kısa bir zaman sonra Kanada’daki indie müziğin temel taşlarından biri haline geldi. Omega Dog, You And I Are A Gang Of Losers, Hate Then Love gibi indie-rock ve pop’u bir araya getirdikleri etkileyici şarkılarıyla müzik listelerinde tepeye oturan grubun, dünya çapında sadık bir dinleyici kitlesi edinmesi de uzun sürmedi. Serge Gainsbourg’la The Smiths arasında bir köprü olarak tanımlanan özgün müzikleriyle dikkatleri çeken The Dears, Lightburn’ün Morrissey ve Damon Albarn karışımı vokaliyle de öne çıktı. Topluluk bugüne kadar Morrissey, Keane, Sloan, The Tragically Hip ve The Secret Machines gibi pek çok önemli sanatçı ile gruba konserlerinde eşlik etti.

Beş kişiden oluşan The Dears’da vokal ve gitardaki Murray Lightburn’ın yanı sıra klavyede Natalia Yanchak, gitarist Patrick Krief, bas gitarist Roberto Arquilla ve perküsyoncu Jeff Luciani yer alıyor.

Çalışmalarına sahip oldukları çok az bir bütçeyle başlayan The Dears, imkânsızlıklar içinde kaydettikleri şarkılarıyla 2000 yılında ilk albümleri End of a Hollywood Bedtime Story’yi piyasaya sürdü ve eleştirmenlerden tam not aldı. Ulusal çapta beğeni kazanan bu ilk albüm kısa zamanda kültleşti. 2003 yılında yayımladıkları ikinci albümleri No Cities Left ile NME tarafından “son zamanlarda çıkan en iyi grup” ilan edilen The Dears, 2007’de yayınladıkları üçüncü albümleri Gang of Losers ile Polaris Music Ödülü’ne aday gösterildi. Grup ardından sırayla Missiles (2008) ve Polaris Music 2011 listesine girdikleri Degeneration Street (2011) albümlerini hayranlarıyla buluşturdu.

Dört yıllık bir sessizliğin ardından yepyeni albümleri Times Infinity Volume One’ı geçtiğimiz Eylül ayında yayımlayan The Dears, enerji yüklü ve canlı sahne performanslarıyla, 30 Mart Çarşamba akşamı 21.30’da %100 Müzik konserleri kapsamında Salon’da hayranlarıyla tekrardan buluşacak.

Biletler 23 Aralık Çarşamba günü satışta

The Dears konserinin biletleri, 23 Aralık Çarşamba gününden itibaren ayakta 60 TL, öğrenci 45 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. İKSV ana gişesi Pazartesi’den Cumartesi’ye her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve Salon’daki NT Live gösterimlerinin gerçekleştirileceği Pazar günlerinde 12.00-20.00 saatleri arasında açıktır. Etkinliğin olmadığı Pazar günleri gişe kapalı olacaktır. Ayrıca Salon etkinliklerinde Vodafone Red ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler. Ayrıca Lale Kart’ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV’yi destekleyebilir, tüm Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Mavi Lale Kart yalnızca 50 TL. Ayrıntılı bilgi için: lalekart.org

MasterCard da Salon etkinliklerine katkı veren kurumlar arasında yer alıyor.

Reklamlar