SALON YENİ SEZON PROGRAMI!

 

Uluslararası arenada son dönemlerde çıkış yapan ve ses getiren en taze isimler ile yepyeni yerli projeler bu sezon da izleyicilerle buluşacak. Oyun Salonu kapsamında ise NT Live’ın merakla beklenen oyunları takipçileriyle buluşmaya devam edecek.

 

Güncel müziğin en iyileri Salon’dan sorulur

 

Belçikalı indie, post-rock grubu Marble Sounds, %100 Müzik kapsamında yeni sezonda Salon’a gelecek ilk gruplar arasında. Elektronik ritimler ve hang, viyolonsel, piyano, perküsyon ve fagot gibi akustik enstrümanlar çalan çok yönlü bir dörtlü Manu Delago Handmade de hipnotik müziklerini İstanbullu müzikseverlerle paylaşacak. ABD’li Seth Haley’nin synthwave projesi Com Truise ise öncesinde Partapart’ın kurucuları Can ve İlker’den oluşan Men With A Plan ile birlikte Limits Off konserleri kapsamında Salon’u ele geçirecek.

 

Şubat ayında elektronik alt yapılı sinematik melodileriyle Fransız enstrümantal müzik sanatçısı Sylvain Chauveau; Limits Off konserleri kapsamında Londralı dubstep ve synth pop ikilisi Darkstar ve Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında İzlandalı trip-hop grubu Bang Gang Salon sahnesine uğrayacak. Mart ayında Salon’u renklendirecek isimler ise İrlandalı genç noise rock grubu Girl Band; Birleşik Krallık çıkışlı şarkıcı-söz yazarı ve gitarist Cate Le Bon; Dağıstanlı kemençe virtüözü etnik müziğin parlayan yıldızı Mark Eliyahu ve progresif rock’a göz kırpan caz tınılarıyla daha önce Salon’a konuk olan İsveçli bas gitarist ve besteci Dan Berglund’un grubu Tonbruket olacak. Yine geçtiğimiz yıl tavşan maskeleriyle Salon’un konuğu olan Danimarkalı Brian Batz’in dream-pop grubu Sleep Party People da Limits Off konserleri kapsamında Mart ayında yeniden dinleyicilerle buluşacak. Amerikalı multi-enstrümantalist, şarkıcı-söz yazarı, prodüktör ve kompozitör Emily Wells; ABD’li şarkıcı ve söz yazarı William Fitzsimmons; Montréal çıkışlı post-punk grubu Ought; İngilitere çıkışlı post-rock grubu Yndi Halda ve %100 Müzik konserleri kapsamında Alman şarkıcı-söz yazarı Konstantin Gropper’in müzik projesi indie-rock grubu Get Well Soon da Nisan’da Salon’u ısıtacak isimler arasında yer alıyor. Amerikalı deneysel noise pop grubu Xiu Xiu ise David Lynch’in 1990’lardaki kült dizisi Twin Peaks (İkiz Tepeler) müziklerini ele alarak kendine has yorumuyla yaz aylarına yaklaşırken Salon’da hayranlarına sunacak.

 

Salon programında yer verdiği bağımsız plak şirketleri gecelerine yeni sezonda da “Fabrika Label Night” etkinliğiyle devam ediyor ve sahnesinde Berlin-Londra kökenli post-punk ikilisi Lebanon Hanover, Yunan gotik-punk ikilisi Selofan ile ülkenin indie/alternatif sahnesinin en yetkin gruplarından She Past Away’i bir araya getiriyor. Şubat ayının sonunda gerçekleştirilecek etkinlikte, müzikseverleri aynı gece arka arkaya üç konserle buluşacakları, electropunk ve newwave tınılarla gotik melodilere doyacakları bir akşam bekliyor.

 

Cazın uluslararası mecralardaki temsilcileri ile

Yerli müziğin usta sanatçıları ve parlayan yıldızları yine Salon’da

 

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Salon’un konuğu olarak müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan usta gitarist Marc Ribot, kaçıranlar için yeni sezonda bir kez daha Salon sahnesine geliyor. New York’ta doğan Hint kökenli piyanist ve besteci Vijay Iyer ise müziğin ve cazın kalıplarını zorlayan solo performansıyla Salon’da olacak. Taming the Dragon ile Grammy ödüllerinde adaylığı bulunan New Yorklu caz davulcusu Mark Guiliana da dörtlüsüyle birlikte bahar aylarını Salon’da cazla dolduracak. Türkiye’nin yaşayan caz ustaları Sarp Maden, Volkan Öktem ve Alp Ersönmez’den oluşan MADENÖKTEMERSÖNMEZ İstanbullu takipçilerini caza doyururken, uluslararası platformlarda saygıyla tanınan perküsyon virtüözü Okay Temiz de İsveçli saksofon virtüözü Lennart Åberg eşliğinde Salon’a gelerek hayranlarıyla  buluşacak. Caz vokalisti, besteci ve söz yazarı Şenay Lambaoğlu ise yeni albümü Başka Türlü Bir Şey’in tanıtım konseriyle Salon sahnesinde olacak. İstanbul doğumlu, Stokholm’de yaşayan çok yönlü baterist, perküsyonist Mehmet İkiz caz, afro-funk ve pop arasında gezinen müzikleriyle Salon’da performans sergileyecek.

 

Zeybekleri, rebetikoları, tangoları, oyun ve kasap havalarıyla birleştirerek kendi bestelerinden oluşan özgün müzikleriyle Kırıka da bir kez daha Salon’da olacak. İstanbul bağımsız müzik sahnelerinin yetenekli ve adını şimdiden kanıtlamış iki ismi Nilipek & Can Kazaz ise bu özel gecede arka arkaya Salon sahnesinde performans sergileyecek. “İstanbul müziği” topluluğu İncesaz yeni ve geleneksel besteleri ve özgün müzikleriyle hayranlarıyla Salon’da hasret giderecek.

 

Dinleyicilerin yeni yetenekleri keşfetme fırsatı yakaladığı ve Ekim 2015’ten beri her ay gerçekleştirilen Sofar’dan Salon’a etkinliği de yeni sezonda Salon’da, müzik meraklılarıyla buluşmaya devam edecek. 2013 yılında İstanbul’a taşınan ve dünyanın dört bir yerinde düzenlenen Sofar Sounds müzik hareketi, bağımsız yerli müzisyenleri her ay farklı bir evin oturma odasında düzenledikleri konserlerle dinleyicilerle buluşturuyor. Sofar Sounds İstanbul sayesinde tanıdığımız yeni isimler ise, daha profesyonel bir sahnede çalma fırsatı yakalıyor ve Salon’a konuk oluyorlar.

 

 

NT Live’ın yepyeni oyunları her ay Oyun Salon ekranında

 

Oyun Salonu’nu kapsamında ise her ay yepyeni bir NT Live oyunu, sinema düzeninde, Pazar günleri izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Ocak ayında Tony ödüllerinde 7 dalda adaylık kazanan ve “En İyi Yeniden Sahnelenen Tiyatro Oyunu” ödülüne layık görülen Bill Nighy ile Carey Mulligan’lı Skylight ekranlarda olacak. Şubat ayı boyunca ise bugüne dek 50 farklı ödül kazandıkları 18 yapıma ve dört TV filmine imza atan dünyaca ünlü hareket tiyatrosu topluluğu DV8’in gerçek hayat hikâyesine dayanan yeni “belgesel-tiyatro”sunun kaydı John, İstanbullu tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

 

Etkinliklerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. İKSV ana gişesi Pazartesi’den Cumartesi’ye her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve Salon’daki NT Live gösterimlerinin gerçekleştirileceği Pazar günlerinde 12.00-20.00 saatleri arasında açıktır. Etkinliğin olmadığı Pazar günleri gişe kapalı olacaktır. Ayrıca Salon etkinliklerinde Vodafone Red ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

 

Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler. Ayrıca Lale Kart’ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV’yi destekleyebilir, tüm Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Mavi Lale Kart yalnızca 50 TL. Ayrıntılı bilgi için: lalekart.org

 

MasterCard da Salon etkinliklerine katkı veren kurumlar arasında yer alıyor.

 

Salon hakkında ayrıntılı bilgi için: saloniksv.com

 

Salon Yeni Sezon Programı

 

 

 

TARİH

 

ETKİNLİK

 

SAAT

 

08 Ocak Cuma

 

Kırıka

 

22.00

 

09 Ocak Cumartesi

 

Nil İpek & Can Kazaz

 

21.00

10-17-24-31 Ocak Pazar National Theatre ile Skylight 15.00
 

13 Ocak Çarşamba

 

Maden Öktem Ersönmez

 

21.30

 

14 Ocak Perşembe

 

İncesaz

 

21.30

 

15 Ocak Cuma

 

İncesaz

 

21.30

 

16 Ocak Cumartesi

 

Marble Sounds

 

22.30

 

20 Ocak Çarşamba

 

Manu Delago Handmade

 

21.30

 

21 Ocak Perşembe

 

Okay Temiz

 

21.30

 

22 Ocak Cuma

 

Sofar’dan Salon’a

 

22.00

27 Ocak Çarşamba  

Marc Ribot

 

21.30

28 Ocak Perşembe  

Vijay Iyer

 

21.30

29 Ocak Cuma  

Şenay Lambaoğlu

 

21.30

30 Ocak Cumartesi Limits Off: Com Truise / Önce: Men With A Plan

 

Men With

A Plan:

22.00

Com Truise:

23.00

10 Şubat Çarşamba  

Mehmet İkiz

 

21.30
11 Şubat Perşembe Sylvain Chauveau 21.30
12 Şubat Cuma Darkstar 21.00
19 Şubat Cuma Bang Gang 22.00
27 Şubat Cumartesi Fabrika Label Night: Lebanon Hanover, Selofan, She Past Away 21.30
4 Mart Cuma Girl Band 21.00
10 Mart Perşembe Cate Le Bon 20.30
11 Mart Cuma Mark Eliyahu 21.30
12 Mart Cumartesi Mark Eliyahu 21.30
18 Mart Cuma Sleep Party People 22.00
24 Mart Perşembe Mark Guiliana Jazz Quartet 21.30
31 Mart Perşembe Tonbruket 21.30
1 Nisan Cuma Emily Wells 22.00
6 Nisan Çarşamba Xiu Xiu Plays The Music of Twin Peaks 21.30
7 Nisan Perşembe William Fitzsimmons 21.30
14 Nisan Perşembe Ought 20.30
20 Nisan Çarşamba Yndi Halda 21.30
22 Nisan Cuma Get Well Soon 21.00

 

Reklamlar