NIR DE VOLFF Ve Dans Atölyesi!

Akbank Sanat Dans Atölyesi, dünyaca ünlü koreografları dans tutkunlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Sahnelediği performanslarla büyük beğeni toplayan ünlü koreograf Nir De Volff, 21-25 Mart tarihleri arasında Akbank Sanat’ta dans tutkunları için özel bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

Ünlü koreograf dört gün boyunca 11.00-12.30 saatleri arasında gerçekleştireceği derslerde dansçı, aktörler ve performansçıların duygusal sistem ve uyumlu kordinasyonu için geliştirdiği, nefes sistemindeki uyum ve uyumsuzluklara odaklanan Use-Abuse metodunu öğretecek. Derslerin ardından her gün saat:13.00’den itibaren ise özel atölye çalışması gerçekleştirilecek.

Etkinlik: ​Dans Atölyesi – Nir de Volff / Total Brutal
Yer:​Akbank Sanat
Tarih: ​21-25 Mart 2016
Saat:​11.00-12.30
Bilet Fiyatı: ​10 TL

Nir de Volff hakkında

Berlin merkezli TOTAL BRUTAL isimli topluluğun art direktörü olarak görev yapmakta olan Nir de Volff, sosyo politik meseleleri eğlence unsuru ile birleştirerek uluslararası kültürel değişim projeleri yaratmaktadır. Tiyatro Doc11’de çalışmalarını sürdüren topluluk, 2013 yılında Sophiensaele’de prodüksiyonlarını genişletmiştir. Eylül 2014’ten bu yana, She She Pop grubu ile HAU Berlin’de, Avrupa’nın en önemli çağdaş yazar ve yönetmenleri arasında yer alan Falk Richter ile Schaubühne’de ve Volksbühne’de Katarina Niminnen ve Fouad Muhamed (Kahire) gibi farklı sanatçılarla işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği eserler Berlin’in en prestijli sahnelerinde yer almıştır.

http://www.akbanksanat.com