DENİZBANKIN Desteğiyle Aya İrini’de yapılan İDSO’nun Sezon Kapanış Konseri

Dünyada ünlü müzik adamı Şef Ender Sakpınar Yönetiminde İDSO’nun sezon kapanış konseri Aya İrini Müzesi’nde yapıldı.

İDSO Şefi Ender Sakpınar konser öncesi sponsor Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’e plaket takdim edilerek teşekkür etti.
İDSO’nun sezon kapanışı; Eleni Karaindrou (Piyano-Beste) Dinos Hadjııordanou (Akerdeon) ile Humon Touch Jazz Trio-(David Lynch-Tenor, Saksafon Yiotis Kıourtzoglou bas gitar- Stravros Lanstsıas Piyano)’nun katılımıyla farklı ve çok özel bir konser ile gerçekleşti ve muhteşem oldu.

Türk Besteci Pınar Köksal konser için Ankara’dan gelmişti.

Bu konser için Ankara’dan özel olarak gelen Pet Holding YK Üyesi ve Besteci Pınar Köksal ile Yunanlı ünlü Besteci- Piyanist Eleni Karaindrou ve ortak dostları Şef Ender Sakpınar arasında da özel bir sohbet gerçekleşti. Yunanlı besteci Eleni Karaindrou, Türk besteci Pınar Köksal’a özel olarak çiçeğini armağan etti.
Konser sonrası da konser gibi coşkuyla devam etti.

30 yılını da kutlamakta olan BEZE Group’da konsere hem destek verdi hemde müzikseverler olarak katıldı.

Pınar Köksal

Ankara merkezli faaliyetlerini 1974 yılından bugüne sürdüren Pet Holding’in Başkan Yardımcısı, Pınar Köksal, TRT’de en çok bestesi olan kadın bestekardır. Lavta çalan Köksal’ın 94’ü TRT Repertuarında yer alan 26’sı çok sesli müziğe uyarlanmış 122 bestesi vardır. Türkiye’de ilk kez Pınar Köksal’ın Türk Müziği tarzındaki besteleri çok sesli müziğe uyarlanmış, Aralık 2003’te Şef Bujor Hoinic yönetiminde Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve sanatçıları tarafından seslendirilmiştir. Ayrıca İstanbul ve İzmir Senfoni Orkestraları, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve sanatçıları da eserlerini seslendirmiştir. Devlet Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu “Opera Kabare” adlı müzikal fantezide eserleri yer almış, bunun yanı sıra Jandarma Bandosu tarafından besteleri icra edilmiştir. 2000 yılında “İçimdeki Duygular”, 2005 yılında “Duygu Pınarı”, 2010 yılında da “Aşk Senfonisi” isimli albümleri müzik marketlerde yerini almıştır. İşkadını ve Besteci Pınar Köksal 2016 yılında sanata ve kültüre verdiği katkılardan dolayı SAKÜDER ve STK tarafından onur ödülüne layık görüldü.

Reklamlar