RAMAZANDA CAZENSEMBLE OLİVİNN” İle Sürüyor!

Ramazanda Caz, 10 Haziran akşamı Sakıp Sabancı Müzesi’nde Mustonen Art Jazz Quartet’in verdiği unutulmaz konserle başladı. Müze bahçesinin eşsiz atmosferinde gerçekleşen konserde ünlü şef Andres Mustonen ve eşliğindeki üç müzisyen, Karadeniz türkülerinden klasik müzik eserlerine uzanan bir çok özel ezgiyi caz esintileriyle yorumladı. Daha önce de Türkiye’yi ziyaret eden Mustonen ve ekibi, konserde Türk müziğine olan ilgilerini belirtti ve repertuarlarında Türk ezgilerine geniş bir yer ayırdı. Basın ve dinleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılanan konser seyircilere unutulmaz anlar yaşattı.

Ramazanda Caz’ın bir sonraki konseri Ensemble Olivinn ile 18 Haziran’da Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşecek.


Solist Begüm Tüzemen, piyanist-besteci Sinem Altan, anadolu sazları ve gitar yorumcusu Özgür Ersoy ve perküsyonist Axel Meier’dan oluşan Berlin çıkışlı Ensemble Olivinn, anadolu türkülerinden yola çıkarak klasik batı müziği eserleri ile caz elementlerinin olağanüstü bir uyum ile bir araya geldiği, doğu-batı projelerindeki klişelerden arınmış, alışılmış crossover içeriğindeki tüm ezberleri bozan sıradışı, yenilikçi ve taptaze bir anlayış ve duyguyla ilk kez İstanbul dinleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor!

Grup, programıyla Türkiye ve dünya coğrafyası üzerinde tılsım dolu bir seyahate davet ediyor. Kendilerine özgü aranjman ve evrensel müzik anlayışıyla doğudan batıya, kuzeyden güneye müzik tarzları arasında kesintisiz bir bağ kurmayı ve her birinin tadını özenle harmanlamayı başarıyor. Eğlence ve sanatı eşsiz bir uyum içerisinde ustaca buluşturan ekip, tarihten bugüne kadar ulaşan sınırsız repertuvar ve müthiş sahne performansları ile uzun süre iz bırakan çalışmalara imza atıyor.

Ramazanda Caz’ın sonraki konserleri ise şöyle:

21 Haziran, saat 21.30, Hindi Zahra, Zorlu PSM Ana Tiyatro
23 Haziran, saat 21 30, Markus Stockhausen & Florian Weber – ”Inside Out” , SSM Bahçesi
27 Haziran, saat 21.30, Jon Balke and Friends, SSM Bahçesi


Reklamlar