MURAT USANMAZ Akbank Sanat’ta

Çalışmalarına İspanya’da devam eden ünlü gitar sanatçısı Murat Usanmaz, “Bir Gitaristin Hatıra Defteri” isimli performansı ile 23-24 Haziran’da Akbank Sanat sahnesinde müzik tutkunlarıyla buluşuyor.

Murat Usanmaz, gitar ve flamenko repertuarının seçkin örneklerini seslendireceği konserinde, ayrıca gitarla ilk tanışmasından virtüözlüğe uzanan müzikal yolculuğunu keyifli bir sohbetle katılımcılarla paylaşacak.

Etkinlik: Konser ve Söyleşi – Murat Usanmaz
Yer: Akbank Sanat
Tarih: 23 Haziran 2016, Perşembe – 24 Haziran 2016,Cuma
Saat: 20.00
Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Murat Usanmaz hakkında

Profesyonal yardım almadan kendi kendine gitar çalmaya başlayan Murat Usanmaz, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Paris l’École Normale de Musique’de konsertistlik okudu. Çin, Cezayir, Almanya, Fransa, İspanya, Finlandiya, İtalya, Türkmenistan ve Türkiye’de pek çok konser veren sanatçı, Paris’teki “Prodige-art” Uluslarası Klasik Gitar Yarışması’nda üçüncü oldu.

Paco de Lucía’nın vefatı üzerine bestelediği “Adiós Maestro” eserinin dünya prömiyerini Uluslarası Sevilla Gitar Festivali’nde Paco de Lucía anısına yapılan konserde gerçekleştirdi. Cemal Reşit Rey’in gitar konçertosunu ilk seslendiren Türk gitarist olmasının yanı sıra birçok eserin ilk seslendirilişini gerçekleştirdi. Ispanya’da “Bach’tan Paco’ya Gitar..” solo gitar Cd’sini ve Türkiye’de tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan “Yol” albümünü çıkarttı.

Çalışmalarına İspanya’da devam eden Murat Usanmaz, klasik müzik konserleri ve resitallerinin yanı sıra İspanyol ve Türk müzisyenlerden oluşan “Flamenco de Anatolucía” projesinde flamenko, Türk Müziği ve caz öğelerini kendi bestelerinde birleştirmekte ve grubuyla tüm dünyada konserler vermektedir.

akbanksanat.com

Reklamlar