Koruncuklar İFSAK Desteğiyle Fotoğraf Sergisi Açıyor!

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ve İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) işbirliğinde başlatılan proje kapsamında 17 çocuk 3 ay boyunca İFSAK’lı gönüllülerden fotoğraf eğitimi aldı. 17 çocuğun çektiği 35 fotoğraftan oluşan ”İSTANBUL’DA SOKAK SATICILARI” fotoğraf sergisi 18 Haziran’da, İFSAK’ta açılıyor. Sergi 24 Haziran’a kadar görülebilir.

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ve Koruncuk Vakfı işbirliğinde hayata geçirilen işbirliği kapsamında, Bolluca Çocuk Köyü’ndeki fotoğrafla ilgilenen çocuklar ve gençlerle birlikte bir fotoğraf eğitimi projesine imza atıldı. İFSAK Eğitim Birimi Bolluca Çocuk Köyü’ndeki fotoğraf sever gençlerle teorik dersler, fotoğraf gezileri ve değerlendirme toplantıları yaptı. Çocuklar toplamda üç ay boyunca fotoğraf eğitimi aldı ve İFSAK’ın gönüllü eğitim ekibi süreç boyunca Koruncuklara destek verdi.

Üç aylık eğitimin ardından Koruncuklar fotoğraflarını sergilemeye hazır!
Koruncuk Vakfı Proje Koordinatörü Serkan Çıtlak ve Koruncuk Vakfı Proje Sorumlusu Olcay Batı’nın gözetiminde tamamlanan üç aylık fotoğraf eğitiminden sonra Koruncuklar artık çektiği fotoğrafları sergilemeye hazırlanıyor. Koruncuklu çocukların çektiği 35 fotoğraftan oluşan İstanbul’da Sokak Satıcıları isimli fotoğraf sergisi 18 Haziran’da İFSAK’ın Beyoğlu’ndaki merkezinde açılacak. Sergi 24 Haziran’a kadar ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Açılış tarihi: 18 Haziran 2016
Saat: 16.30
Yer: İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK), Ayhan Işık Sokak, No:2, Beyoğlu

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) hakkında
http://ifsak.org.tr/

1959 yılında kurulan İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK), ülkemizde fotoğraf ve sinema sanatının öğrenilmesini, yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak; fotoğraf ve sinema alanında çalışanlar arasında yakınlaşma ve dayanışma oluşturmak, kişiliklerin ve becerilerin geliştirilebileceği kültür ve sanat ortamını hazırlamak; ülkemizin kültür ve sanatını yurt dışında tanıtmaya çalışmak; diğer ülkelerdeki kültür ve sanat çalışmalarının yurt içinde tanınmasını, izlenmesini sağlamak; toplumsal konularda duyarlı davranarak fotoğraf ve sinema projeleri yapmak temel amaçlarını taşıyan ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Bu amaçlar doğrultusunda, 56 yıllık deneyimiyle fotoğraf ve sinema seminerleri, etkinlikler, atölyeler düzenlemektedir. Ayrıca kurumlara düzenleyecekleri eğitim, fotoğraf yarışmaları ve projeler konusunda destek vermektedir.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı
koruncuk.org

1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMÇV), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır. Amacı, korunma ihtiyacında olan çocukları (Koruncukları), “Çocuk Köyleri”nde hazırladığı aile ortamıyla toplumda başarılı bireyler haline getirmek ve ülkemizde yaşanan “korunma ihtiyacındaki çocuk” sorununa da çözüm sunarak örnek teşkil etmektir.

Reklamlar