AKS EYLÜL’de Bir Başka Güzel!

Akasya’nın kültür sanat merkezi AKS, Eylül ayında da usta tiyatrocuları ve unutulmaz dinletileri izleyicileri ile buluşturacak. ENBE ve konukları, JehanBarbur, HaykoCepkin gibi sanatçılar akustik dinletilerle hafızalardan silinmez anlar yaşatacak.

AKS, Eylül ayını 1 Eylül Perşembe günü usta tiyatrocu Günay Karacaoğlu’nun, 10 yıldır oynadığı ve 15 yıllık bir evli olan bir kadının, aşka ve hayata dair bakışını esprili bir dille anlattığı “Basit Bir Ev Kazası” oyunuyla açıyor.

Emrah Serbest’in erken kaybedenlerin paramparça hikayelerini kaleme aldığı “Öykülerden Oyunlar” oyunu, usta oyuncular Hakkı Ergök ve Kemal Başar’ın hüzünlü,matrak ve coşkulu anlatımıyla 2 Eylül Cuma AKS’de tiyatroseverler ile buluşacak. Ünlü yazar Aziz Nesin’in ölümsüz eseri “Başarılarımı Karılarıma Borçluyum” oyunu 3 Eylül Cuma AKS’de olacak.Evlilik hayatını esprili bir dille seyirciye anlatan oyunun oyuncu kadrosunda usta oyuncu Aydan Şener de yer alıyor.

4 Eylül Pazar Sebahattin Mutluer’in yazıp yönettiği “Ali Babanın Çiftliği” AKS’de minik misafirleri ile buluşacak. 5 Eylül Pazartesi Elizabeth Coleman’ın kaleme aldığı ve Akasya Aslıtürkmen tarafından uyarlanan romantik komedi ‘’Bekarlığa Veda’’, 6 Eylül Salı da internette tanışan bir çiftin arkadaşlıklarını gerçek hayata taşımaya karar verdiklerinde yaşadıklarını anlatan “İnternette Tanışan Son Çift’’ oyunu izleyenleri güldürecek.

7 Eylül Salı akşamı ise Londra’da 10 sezon kapalı gişe oynayan müthiş komedi “Shakespeare’in Bütün Eserleri-Hafif Kısaltılmış” oyunu tiyatroseverlere keyifli bir gece yaşatacak.

22 Eylül Perşembe Ümit Çırak’ın yönettiği “Polisler” oyunu halk ve devlet arasındaki ilişkiyi mizahi bir dilleAKS’ye taşıyacak.

Tuna Kiremitçi’nin aynı adlı romanından uyarlanan, başrolünde usta oyuncu Nurseli İdiz’in yer aldığı “Dualar Kalıcıdır” oyunu 23 Eylül Cuma AKS’de izleyiciler ile buluşacak.

Usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu’nun, tek kişilik eşsiz stand-up gösterisi “Ödünç Yaşamlar” 24 Eylül Cumartesi AKS’de yer alacak.

AKS’de Biz Bize Müzik

AKS; ev sahipliği yaptığı tiyatro oyunlarının yanı sıra akustik konserler ile de Eylül ayında müzik severlerin uğrak mekanı olacak.

Behzat Gerçeker yönetimindeki Enbe Orkestrası konuk sanatçıları ileAKS misafirlerine unutulmaz bir müzikziyafeti yaşatacak. 8 Eylül Cuma ZiynetSali, 20 Eylül Salı Ayşegül Aldinç, 28 Eylül Çarşamba Yonca Lodi, 29 Eylül Perşembe Simge Sağın ENBE Orkestrası’na eşlik edecek.

AKS’de Türk müziğinin kendine özgü gruplarından BaBa Zula 21 Eylül Çarşamba yeni albümü “34 Oto Sanayi” ile AKS’ de olacak.Unutulmaz şarkılara imzasını atan usta müzisyen Özdemir Erdoğan 26 Eylül Pazartesi AKS’de müzik severler ile buluşacak. Şarkıları ile herkesi büyüleyen Jehan Barbur, 27 Eylül Salı AKS’de yerini alacak. Rock müziğin güçlü yorumcusu Hayko Cepkin 30 Eylül Cuma, akustik performansıyla AKS’ de hafızalardan silinmeyecek bir gece yaşatacak.

Çocuk oyunları dışındaki tüm oyunlar ve konserler saat 20.30’da başlayacak. Ali Babanın Çiftliği 4 Eylül Pazar 13.00’te sahnelenecek. AKS etkinliklerinin biletleri Akasya’nın zemin kattaki gişeden ve Biletix’ten ulaşmak mümkün.

AKS’ninEylül ayı programı şöyle:

1 Eylül Perşembe- Basit Bir Ev Kazası
2 Eylül Cuma- Öykülerden Oyunlar
3 Eylül Cumartesi- Başarılarımı Karılarıma Borçluyum
4 Eylül Pazar- Ali Babanın Çiftliği
5 Eylül Pazartesi- Bekarlığa Veda
6 Eylül Salı- İnternette Tanışan Son Çift
7 Eylül Çarşamba- Shakespeare Bütün Eserleri
8 Eylül Perşembe- Enbe& Ziynet Sali
20 Eylül Salı- Enbe& Ayşegül Aldinç
21 Eylül Çarşamba- Baba Zula
22 Eylül Perşembe- Polisler
23 Eylül Cuma- Dualar Kalıcıdır
24 Eylül Cumartesi- Ödünç Yaşamlar/ Ali Poyrazoğlu
26 Eylül Pazartesi- Özdemir Erdoğan
27 Eylül Salı- Jehan Barbur
28 Eylül Çarşamba- Enbe& Yonca Lodi
29 Eylül Perşembe-Enbe& Simge Sağın
30 Eylül Cuma- Hayko Cepkin

AKASYA KÜLTÜR SANAT MERKEZİ-AKS ULAŞIM:

İstanbul’un merkez noktalarından biri olan Acıbadem’in kalbinde yer alan Akasya’ya, metro, metrobüs ve Marmaray bağlantılarıyla ulaşmak mümkün. Kendi araçları ile gelecek misafirler Akasya otoparkından ve vale hizmetlerinden de yararlanabilirler.

Reklamlar