MONTREAL’de Sesler Arası Yolculuk

Dünyanın çeşitli ülkelerinden yetenekli 70 müzisyenin katıldığı Red Bull Music Academy bu yıl 24 Eylül- 28 Ekim 2016 tarihleri arasında Kanada Montreal’de düzenlenecek. Akademi’nin özel konukları arasında sektörün önde gelen isimlerinden Iggy Pop, Björk, Tim Hecker ve Tiga bulunuyor.

Her yıl farklı bir kente bir aylığına demir atan Red Bull Music Academy, bu yıl 24 Eylül – 28 Ekim tarihleri arasında Kanada’nın Montreal şehrine misafir oluyor. Akademinin 2016 takviminde birbirinden önemli sanatçılar yer alıyor. Akademi kapsamında gerçekleşecek canlı performanslar, eğitimler, etkinlikler ve atölyelerde Iggy Pop’tan Björk’e pek çok sanatçı boy gösterecek. Phi Centre’daki stüdyolarda gerçekleşecek akademide 38 ülkeden 70 katılımcı yer alacak. Katılımcılar, Just Blaze, Deradoorian, Matias Aguayo ve Lucrecia Dalt ile birlikte stüdyo seanslarına katılma şansı elde edecek.

SU ALTI DİNLETİLERİ
Akademi etkinlikleri stüdyo seanslarının yanı sıra, Stooges’ın yüzü, ikonik punk yıldızı Iggy Pop, Kanada’nın en eski tiyatro salonlarından Ludger-Duvernay’de konuşma yapacak. Bunun yanında hardcore punk topluluğu Fucked Up, gırtlak şarkıcısı Tanya Tagaq ile bir işbirliği gerçekleştirirken usta müzisyen Pauline Oliveros Planetarium’da sesler arası bir yolculuk sunacak. Analog elektronika gecesinde ise türün mimarlarından Suzanne Ciani ve yeni nesil temsilciler Kaitlyn Aurelia Smithve Veronica Vasicka sahne alacak. Müzikseverler ayrıca Round Robin konsepti dahilindeki emprovize düetleri dinleme şansına da yine Montreal’deki akademide sahip olacaklar.

BJÖRK’TEN VR VIDEO SERGİSİ
Sualtı dinleti deneyimi, buz pateni diskosu ve İzlandalı yıldız müzisyen Björk’ün en yeni virtual reality videosu da Akademi programının öne çıkanları arsında yer alıyor. Björk’ün beş VR videosundan oluşan sergi, interaktif Biophilia uygulaması ve eşsiz videolarının gösterimi 15 Ekim’den itibaren Phi Centre’da olacak. Björk, ayrıca Akademi kapsamında bir de DJ performans sergileyecek.

KANADA SAHNESİ UNUTULMADI
Akademi, ev sahibi Kanada’nın müzik sahnesini de unutmadı. Yarı Fransız yarı Kanadalı piyanist Jean-Michel Blaisve Montrealli elektronika sanatçısı CFCFortaklaşa giriştikleri projeyi ilk kez akademi sahnesine taşıyacaklar. Chilly Gonzales iseRed Bull Music Academy katılımcılarının dahil olduğu bir orkestrayla sahnede olacak. Turbo Crunk gecesinde Jacques Greene, Prison Garde ve Lunice gibi isimler sahne alırken, Drone Activity In Progress etkinliğinde ise Québéc’in metal ve noise sahnesinden isimlere, Pierre-Marc Tremblay (Akitsa),Voivod ekibinden Away ve Tim Hecker destek verecek. Kulüp etkinlikleri kapsamında ise Rrose, Mathew Jonson, Theo Parrish, Kanadalı etiket 1080p ve Tiga müzik ziyafeti yaşatacak.
.

Reklamlar