MİCHAEL JACKSON’un Doğum Gününde Balmumu Heykeli Yapılacak

Doğum günü, ölümünden 7 yıl sonra hala tüm dünyada coşkuyla kutlanan Michael Jackson hayranlarına bir hediye de dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds’dan geldi.

Pop müziğin kralı olarak görülen sanatçının, Madame Tussauds’nun Beyoğlu’nda bulunan Grand Pera binasında açılacak 21’inci merkezinde sergilenmek üzere hazırlanan balmumu figürünün tamamlandığı açıklandı. Hayranları 2016 sonundaki açılışın ardından Michael Jackson’ın 1995’deki halini yansıtan figürü yakından inceleme, birlikte fotoğraf çektirme, dokunma , sarılma şansını yakalayacak. Sanatçının dünya çapındaki Madame Tussauds merkezlerinde toplam 17 figürü sergileniyor.

Rekorlara imza atan efsane sanatçı

“Müziğim sayesinde sonsuza kadar yaşayacağımı biliyorum” sözleriyle hayranlarının sevgisine ve yeteneğine duyduğu güveni ifade eden Michael Jackson, 29 Ağustos 1958 yılında Indiana’da dünyaya geldi.

1968’de Jackson 5’ın en genç üyesi olarak ün kazandıktan sonra 1979 yılındaki Off the Wall albümünden dört parça ile ABD’de en çok dinlenen 4 şarkı listesine yerleşen ilk sanatçı oldu. 1982 yılında yayınlanan ve 100 milyonu aşan satış rakamına ulaşan Thriller albümü ile tüm zamanların en çok satan albümüne imza atan Michael Jackson, 2009 yılında hayata gözlerini yumduğunda canlı yayınlanan cenazesi 1 milyar kişi tarafından izlendi.

Birçok sürpriz figür 2016 sonunda İstanbul’da

250 yıllık büyüleyici bir tarihe sahip Madame Tussauds’nun 2016 sonunda İstanbul’da açılacak. Dünyadaki 21. merkez, ziyaretçilerin en sevdikleri ünlü isimleri görebilecekleri, hissedebilecekleri, fotoğraflarını çekebilecekleri; eğlenceli, interaktif ve eşsiz bir eğlence sunmaya hazırlanıyor. “Yıldızlara yakın ol” söylemi ile hareket eden Madame Tussauds’larda ziyaretçiler en sevdikleri ünlüleri yakından görme, onlara dokunma, sarılma , öpme ve bu anları çekecekleri fotoğraflarla ölümsüzleştirme fırsatı yakalıyorlar.
Grand Pera projesinin ilk 2 katında 2 bin metrekarelik bir alanda ziyaretçileriyle buluşacak Madame Tussauds İstanbul’da, tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasından 50’yi aşkın figür yer alacak. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezintinin yapılabileceği müzede Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası pop, spor, bilim ve film yıldızı da görülebilecek.

Sergilenecek figürler arasında Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Barış Manço, Adile Naşit, Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan, Angelina Jolie, Messi, Rihanna, Marilyn Monroe, Muhammed Ali ve daha birçok sürpriz isim yer alacak.

Sahibi ve işletmecisinin dünyanın önde gelen eğlence devi Merlin Entertainments plc olduğu Madame Tussauds İstanbul, SEA LIFE Akvaryum ve LEGOLAND® Discovery Centre’dan sonra, Merlin’in İstanbul’daki üçüncü yatırımı olacak.

Reklamlar