İFTARLIK GAZOZ’ Adana’dan Beklenen Ödülü Aldı!

“Halk Ödülü Almak Gönüllerin Ödülünü Almak Demek”

Gişeye çıktığı günden itibaren salonları dolduran, tüm Türkiye’de 1 milyonun üzerinde izleyici kitlesine ulaşan İFTARLIK GAZOZ, 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde, Adana İzleyici Ödülü’nü aldı.

İnsanı derinden etkileyen çarpıcı öyküsüyle yediden yetmişe her yaştan izleyiciye ulaşan İFTARLIK GAZOZ’a Adana’dan İzleyici Ödülü geldi. Yüksel Aksu’nun senaryosunu yazıp yönettiği, Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ın başrollerini paylaştığı film, Adana izleyicisi tarafından gişeden sonra festivalde de ödüllendirildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından23. kez düzenlenen Adana Film Festivali’nin Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’ndeki ödül törenine, Yüksel Aksu, Cem Yılmaz, filmin ortak yapımcılarından Elif Dağdeviren’le birlikte oyuncular Ümmü Putgül, Yılmaz Bayraktar, Okan Avcı ve Gün Koper katıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından verilen ADANA İZLEYİCİ ÖDÜLÜ’nü almak üzere tüm İFTARLIK GAZOZ ekibi sahneye çıktı. İlk konuşmayı Cem Yılmaz’ın yaptığı gecede, Yüksel Aksu; “Bu benim çok sevdiğim bir ödül, halk ödülü almak, gönüllerin ödülünü almak anlamına geliyor. Çok sevindim. Bu ödülü Tarık Akan’a adamak istiyorum çünkü hem halkın gönlünde, hem aydınların hem de farklı sosyokültürel katmanlarda herkesin gönlünde çok önemli bir sanatçı olarak bu dünyadan göç etti. Umarım bundan sonra bizim festivallerde de hem jürinin hem de halkın örtüştüğü filmler ara sıra çıkar, işte o zaman klasikleşiceğiz.” dedi. Filmin ortak yapımcısı Elif Dağdeviren; “Yüksel ile beraber sinemada ilk ödülümüzü, yıllar önce Adana’da İzleyici Ödülü olarak almıştık. Sonrasında film bol ödüllü bir dünya yolculuğuna çıktı. O yüzden bu ödülün de uğurlu geleceğine inanıyorum. Yüksel Aksu, her zamanki gibi halkla iç içe bir film çekti, burada aldığımız İzleyici Ödülü’yle film bir kez daha halkla buluşmuş oldu” diyerek Adana seyircisine teşekkür etti.

80 darbesi öncesi Türkiye hallerini Ege’den yola çıkarak anlatan ve darbe sonrası günlerde yaşadığımız acılara göndermeler yapan İFTARLIK GAZOZ, ülkemizin geçtiği karanlık ve sancılı günleri samimi, eğlenceli ama bir o kadar da yakıcı şekilde anlatan hikayesiyle vizyona girdiği ilk günden beri 2016’nın üzerinde en çok konuşulan filmi olarak da tarihe geçti.