AKBANK SANAT’ta Gitarın Ustaları Ocak Ayında!

Akbank Sanat, Ocak ayında gitarın dünyaca usta dört ismini ağırlıyor. 19. yüzyıl gitar literatürüyle gerçekleştirdiği yüksek derecede dışavurumcu performansları ve kendine has mimikleri ile tanınan Çek gitarist Pavel Steidl’in, 11 Ocak 2017, Çarşamba günü gerçekleştireceği açılış konseri ile başlayacak Akbank Sanat Gitar Günleri; Ortadoğu, Akdeniz, Brezilya ve Arjantin müziğine olan ilgisiyle tanınan dünyaca ünlü Alman gitarist Nora Buschmann’ın 18 Ocak 2017, Çarşamba günü vereceği konser ile devam edecek. Etkinlik kapsamında, Herbie Hancock, Ron Carter, Benny Golson gibi caz devlerine eşlik etmiş olan ünlü Fransız gitarist Michel Perez , basçı Diego Imbert eşliğinde 25 Ocak 2017, Çarşamba günü müzik tutkunlarıyla buluşacak. Akbank Sanat Gitar Günleri, gitarın iki dev ismi Andrès Segovia ve Narciso Yepes’in, müzikalitesine hayranlıklarını dile getirdiği, Belçikalı yedi telli gitar ustası Raphaella Smits’in 31 Ocak 2017, Salı günü gerçekleştireceği konserle sona erecek.

AKBANK SANAT GİTAR GÜNLERİ PAVEL STEIDL İLE BAŞLIYOR

Akbank Sanat Gitar Günleri, kırktan fazla ülkede konser veren Çek gitarist Pavel Steidl’in 11 Ocak 2017, Çarşamba günü gerçekleştireceği açılış konseri ile başlıyor. Kendi kuşağının en önemli gitaristleri arasında yer alan Pavel Steidl, 19. yüzyıl gitar literatürüyle gerçekleştirdiği yüksek derecede dışavurumcu performansları ile konserlerine ekstra bir boyut katıyor. Kendine has mimikleri, el ve vücut hareketleriyle konserlerini zenginleştiren gitarist, Akbank Sanat’taki konserinde müzikseverlerle buluşacak

Etkinlik: Akbank Sanat Gitar Günleri Konser – PAVEL STEIDL
Tarih: 11 Ocak 2017, Çarşamba
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL

NORA BUSCHMANN AKBANK SANAT GİTAR GÜNLERİ’NDE…

Ortadoğu, Akdeniz, Brezilya ve Arjantin müziğine olan ilgisiyle tanınan dünyaca ünlü Alman gitarist Nora Buschmann, 18 Ocak 2017, Çarşamba günü Akbank Sanat Gitar Günleri’nde vereceği konser ile müzikseverleri türler ötesi bir yolculuğa çıkaracak. Ünlü gitarist konserde klasik müzikten Ortadoğu ve Akdeniz ezgilerine, Arjantin ve Brezilya folk müziğine kadar uzanan zengin bir repertuar seslendirecek.

Etkinlik: Akbank Sanat Gitar Günleri Konser – NORA BUSCHMANN
Tarih: 18 Ocak 2017, Çarşamba
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL

MICHEL PEREZ AKBANK SANAT GİTAR GÜNLERİ’NİN KONUĞU OLUYOR

Herbie Hancock, Ron Carter, Benny Golson gibi caz devlerine eşlik etmiş olan ünlü Fransız gitarist Michel Perez , 25 Ocak 2017, Çarşamba günü Akbank Sanat Gitar Günleri’nin konuğu oluyor. Ünlü gitarist, basçı Diego Imbert ile birlikte sahne alacağı konserde, 2012 yılında birlikte kaydettikleri “Double Détente” albümünden eserlerin de aralarında yer aldığı geniş bir repertuarla müzik tutkunlarıyla buluşacak.

Etkinlik: Akbank Sanat Gitar Günleri Konser – MICHEL PEREZ
Tarih: 25 Ocak 2017, Çarşamba
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL

AKBANK SANAT GİTAR GÜNLERİ RAPHAELLA SMITS İLE SONA ERİYOR

Akbank Sanat Gitar Günleri, 31 Ocak 2017, Salı günü gitarın iki dev ismi Andrès Segovia ve Narciso Yepes’in, müzikalitesine hayranlıklarını dile getirdiği, Belçikalı yedi telli gitar ustası Raphaella Smits’in konseri ile sona erecek. Raphaella Smits konserde kendine özgü stiliyle, sekiz telli gitar ve tarihi enstrumanları ile unutulmaz dakikalar yaşatacak.

Etkinlik: Akbank Sanat Gitar Günleri Konser – RAPHAELLA SMITS
Tarih: 31 Ocak 2017, Salı
Saat: 20.00

Reklamlar