ÖNCEKİ KIZRaflarda!

Bu kitabı okumadan önce hayatınızda sizin için vazgeçilmez olan her eşyanın bir listesini yapın!

Henüz raflarda yerini almadan gizemli yazar JP Delaney‘nin 2016 Frankfurt Kitap Fuarı’nda en çok konuşulan kitabı “Önceki Kız”, Pena Yayınları ile Şubat ayında okuyucularıyla buluşuyor.
Özellikle “Trendeki Kız” ve “Kayıp Kız”ın hayranlarının çok seveceği kitap hayatında bir dönüm noktasında olan iki kadının; Emma ve Jane’nin geçmiş ve gelecekteki hikâyelerini konu alıyor.

Hikâye, sıkı kuralları olan ve uzun bir listeye uyması şartıyla ultra minimalist, esrarengiz bir mimar tarafından tasarlanmış, sade ama modern bir evi kiralayan Jane’nin içeri girdikten sonra, genç bir pazarlamacı olan bir önceki kiracı Emma’nın orada gizemli bir ölümle karşılaştığını öğrenmesiyle başlıyor. Emma’nın geçmişi ve Jane’in hayatı neredeyse paralel ilerlerken birbirine karışıyor. Zekice kurgulanmış, olağanüstü bir psikolojik roman olan “Önceki Kız”ın hikayesi geçmiş Emma ile şimdiki Jane arasında değişiyor. Kitabın hikâyesi, garip şeylerin yaşanmaya başlaması ve Jane’nin kendi hayatının daha önceki kızın hayatı gibi tekrarlanıp tekrarlanmayacağını merak etmesiyle devam ediyor.

“Trendeki Kız” ve “Kayıp Kız”ın izini takip eden “Önceki Kız”, otuz beş ülkede yayımlanacak ve 2017 yılının Ekim ayında Akademi Ödüllü yönetmen Ron Howard kamerasıyla beyazperdeye de yansıyacak.

ÖNCEKİ KIZ

Emma
Folgate Sokak Bir Numara. Burası gerçekten eşsiz. İyi ki burayı gördük. Sanki kaderimizde varmış.
Yeni bir başlangıç olacak.
Şu an tam da ihtiyacımız olan şey…

Jane
Folgate Sokak Bir Numara. Burası inanılmaz bir yer. İyi ki burayı gördüm. Sanki kaderimde varmış. Geçmişi geride bırakabileceğim bir yer.
Ama bazen evin kendisinin beni izlediğini hissediyorum.
Bazen yalnız değilmiş gibiyim.
Paranoyak değilim ama nedense böyle hissediyorum.
Burada daha önce kim yaşadı acaba? Peki flimdi nerede?
Burada bir şeyler olmuş, hem de kötü bir şeyler.
Önceki kıza bir şeyler olmuş…

Kitap İçin Ne Dediler?

“Sürükleyici… Hassasiyet ve zarafetle yazan Delaney, karakterlerin sırlarını çıplak gerçekleri ortaya çıkana dek soyuyor.”
– Publishers Weekly

“Olağanüstü bir psikolojik gerilim… zekice kurgulanmış.”
– The Bookseller

“Ustaca yazılmış büyüleyici bir kitap… sizi şaşırtacağına emin olabilirsiniz.”
– Booklist

Yazar Hakkında
JP Delaney çeşitli adlar altında birçok çoksatan roman yazmış bir yazarın ilk psikolojik gerilim kitabı Önceki Kız için kullandığı takma adıdır.

Pena Yayınları Hakkında
Pena Yayınları, hem gündemdeki en büyük yazarların kitaplarını Türkçe olarak yayınlayarak bir okuma ziyafeti sunmayı ve okuru geliştirmeyi hem de dünyanın en iyi yazar ve çizerlerinin çalışmalarını çocuklarla paylaşarak, onların hayal gücünü beslemeyi hedeflemektedir. Türk dilinin ulaştığı bütün coğrafyalarda, farklı kültürlerden yazar ve çizerlerin kendilerini ifade edebildiği renkli ve güvenli bir ortam yaratmak için çabalıyoruz. Çalışanlarımızın girişimciliği ve yaratıcılığı en önemli parçamız olurken yayınevimizin sürekli yeni teknolojilere ayak uydurması bizi okurlarımıza daha da yakınlaştırmaktadır.
penayayinlari.com/