Cazın Muhteşem İsmi HİNDİ ZAHRA Geliyor!

Hindi Zahra İki Gün Üst Üste Sahnede!
Fas asıllı Fransız caz sanatçısı Hindi Zahra, 1 ve 2 Şubat’ta Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Babylon’da sahne alacak.

Geçtiğimiz yıllarda Babylon ve Babylon Presents konserleriyle büyük ilgi gören Zahra, caz ve dünya müziğini özel bir armoniyle harmanlamasıyla tanınıyor. Hand Madei adlı albümünden sonra dünya çapında tanınan sanatçı, Fransa’nın Grammy’si sayılan Victoires de la Musique ödüllerinde aday gösterildi. Konserin biletleri biletix ve etkinlik gişesinde.

HİNDİ ZAHRA KİMDİR?

Hindi Zahra, (d. Zahra Hindi 1979 Kuribga, Fas), Fas asıllı Fransız caz sanatçısıdır. 1993 yılından beri Fransa’da yaşamaktadır. 2010 yılında ilk albümü Handmadei çıkarmıştır.

Caz ve dünya müziğini harmanlayan yarı Fransız yarı Faslı Hindi Zahra, kendisine ün kazandıran albümü Hand Madei EMI’dan yayınladı. Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkelerinde verdiği konserlerle geniş bir hayran kitlesine ulaşan şarkıcı, Beautiful Tango parçasıyla ismini duyurmuştu. A’dan Z’ye albümünü tek başına hazırlayan ve The Wire tarafından “yeni Billie Holiday” olarak tanımlanan Zahra, “Bir söz yazıyorum, bir riff çalıyorum, gitarları kaydediyorum, sonra da sözleri üzerine yerleştiriyorum.” diyerek üretim sürecini özetlemiştir. Çalışmalarında Fas köklerinden de kopmadığı gözlenen Blue Note sanatçısı Hindi Zahra, performanslarında bendir gibi geleneksel enstrümanlara da yer veriyor. Fransa’nın Grammy’si olarak sayılan Victoires de la Musique ödüllerinde en iyi yeni sanatçı dalında aday olarak gösterildi.

Reklamlar