MONTE CARLO BALESİNİN ÇARPICI GÖSTERİSİ:GÖLKUĞU GÖLÜNE İTHAFEN” Biletleri 11 Şubat’ta Satışta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) işbirliğiyle İstanbul’a gelecek Monte Carlo Balesi’nin “GÖL – Kuğu Gölü’ne ithafen” başlıklı gösterisinin biletleri bu hafta satışa çıkıyor. İzleyicilerin nefesini tutarak izleyeceği “GÖL – Kuğu Gölü’ne ithafen” iki gün üst üste, 16 Mayıs Salı ve 17 Mayıs Çarşamba saat 20.00’de Zorlu PSM Ana Tiyatro’da seyirciyle buluşacak.

Gösterinin biletleri 11 Şubat Cumartesi günü saat 10.30 itibarıyla Biletix satış noktaları, Biletix Çağrı Merkezi, biletix.com, İKSV Ana Gişe (10.00–18.00 saatleri arasında; pazar günleri hariç) ve Zorlu PSM gişelerinden temin edilebilir. Gösteride tam biletlerin yanı sıra öğrenciler için indirimli bilet de sunuluyor.Lale Kart üyeleri, bilet alımlarında %25’e varan özel indirimlerden yararlanabiliyor. Ayrıca, sınırlı sayıdaki Zorlu World sahiplerine etkinlik biletleri %20 indirimli. Gösterinin biletleri 50 ile 300 TL arasında değişen fiyatlarla temin edilebiliyor.

Çaykovksi’nin başyapıtına yepyeni bir yaklaşım getiren bu prodüksiyon, dansı tiyatroyla birleştirirken sanatın tüm alanlarından beslenen yönetmen ve koreograf Jean-Christophe Maillot ile Fransa’nın en önemli edebiyat ödüllerinden Goncourt Akademisi Ödülü’nün sahibi yazar Jean Rouaud’nun işbirliğinin bir ürünü. “GÖL – Kuğu Gölü’ne ithafen”de, Siegfried ve Odette’in zamana meydan okuyan hikâyesi, çarpıcı sahne tasarımı ve kostümlerle büyüleyici bir deneyime dönüşüyor. Gösterinin sahne tasarımı, ışık ve karanlıkla oynayarak düşlerin gerçeğe dönüştüğü bir dünya yaratan görsel yönetmen Ernest Pignon-Ernest tarafından hazırlandı. Eseri tamamlayan ise Philipe Guillotel’in klasik ve güncel öğeleri kullanarak hazırladığı kostümler.

1985 yılında H.R.H. Hannover Prensesi’nin isteğiyle kurulan Monte Carlo Balesi, temelleri Sergei Diaghilev önderliğinde 1909 yılında atılan ve tüm dünyada bale sanatına yeni bir anlam katarak çığır açan Ballets Russes Topluluğu’na dayanıyor. 20 yılı aşkın süredir Jean-Christophe Maillot’nun yönetiminde ortaya koydukları Vers un pays sage (1995), Roméo et Juliette (1996), Cendrillon (1999), La Belle (2001), Le Songe (2005), Altro Canto (2006), Faust (2007) ve LAC (2011) gibi efsanevi gösterileriyle tanınan ve günümüzün en önemli topluluklarından birisi olan Monte Carlo Balesi, 50 başarılı dansçıdan oluşuyor.

Ayrıntılı bilgi için:
iksv.org
Facebook.com/İstanbulkultursanatvakfi
twitter.com/iksv_istanbul
instagram.com/iksv_istanbul

Reklamlar