BABYLON’da MART 2017: “Yerel Rüzgarlar Sahnede”

Babylon’un Mart programında Eskiz, Nilipek., Can Güngör, Abstraxion, Adamlar, Stavroz, Demonation Festivali, Gökçe Kılınçer, Jehan Barbur, Kaan Tangöze, Red Axes, Butch, Redd, Mehmet Erdem, Can Kazaz, İlhan Erşahin’s Wonderland ft. Hüsnü Şenlendirici, Oceanvs Orientalis vs. İlhan Erşahin bulunuyor.

Tarih – Etkinlik

1 Mart 2017 Çarşamba
Eskiz: “Beterin Beteri Var” Albüm Lansmanı
2 Mart 2017 Perşembe
Nilipek. – Can Güngör
4 Mart 2017 Cumartesi
Abstraxion (Live) @Midnight Session
9 Mart 2017 Perşembe
Adamlar
10 Mart 2017 Cuma
Stavroz (Live)
11 Mart 2017 Cumartesi
Demonation Festivali No:7 – 2. Gün
14 Mart 2017 Salı
Gökçe Kılınçer
15 Mart 2017 Çarşamba
Jehan Barbur
16 Mart 2017 Perşembe
Kaan Tangöze
17 Mart 2017 Cuma
Red Axes (DJ Set) @Midnight Session
18 Mart 2017 Cumartesi
Butch @Midnight Session
22 Mart 2017 Çarşamba
Redd
23 Mart 2017 Perşembe
Mehmet Erdem
29 Mart 2017 Çarşamba
Can Kazaz
30 Mart 2017 Perşembe
İlhan Erşahin’s Wonderland ft. Hüsnü Şenlendirici
31 Mart 2017 Cuma
Oceanvs Orientalis vs İlhan Erşahin

Etkinlikler Hakkında

Alternatif müzik sahnesinin değerli ekiplerinden Adamlar, 9 Mart Perşembe günü Babylon’da sahne alıyor. Vokal ve gitarda Tolga Akdoğan, elektrik gitarda Emre Malikler, basgitarda Can Aydemir ve davulda Berkan Tilavel’den oluşan Adamlar, birçok türü Türkçe sözlerle bir araya getirerek kompakt bir müzik deneyimi sunuyor.

House müziğin sınırlarını genişleten Stavroz, 10 Mart Cuma akşamı canlı performanslarıyla yeniden Babylon’da hayranlarıyla buluşuyor. Ijsbrand De Wilde ve Gert Beazar’ın üniversitede kurduğu daha sonra gitarda Maxim Helincks ve Pieter De Meester katılmasıyla oluşan Stavroz, dünyanın farklı noktalarında hayranlarını dans pistlerinde buluşturuyor.

Bant Mag.’in bağımsız sahneden birçok müzisyen ve grubu bir araya getirdiği Demonation Festivali’nin hava şartlarından dolayı ertelenen 2. gün konserleri 11 Mart Cumartesi günü Babylon’da gerçekleşiyor. Bu yıl 10 Numara’nın katkılarıyla gerçekleşen Demonation Festivali’nde Tolga Böyük’ün solo projesi Islandman, 90 BPM’den de tanınan prodüktör ve müzisyen Da Poet, ilk EP’sini geçtiğimiz haftalarda yayınlayan Loradeniz, yerli sahnenin dikkat çeken punk gruplarından Secondhand Underpants ve progresif doğaçlamalara yer verdikleri performansları ile Lopenstraat Babylon’da sahne alıyor.

Pop-caz’ın güçlü vokali Jehan Barbur 15 Mart Çarşamba günü Babylon sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor. Prodüktörlüğünü üstlendiği ve 2009 tarihli ilk albümü “UYAN”da fikir ve hikayelerine tanık olduğumuz Jehan Barbur, “Hayat” ve “Sarı” albümlerinin ardından dördüncü solo albümü “Sizler Hiç Yokken” ile müzikal yolculuğuna devam ediyor. Albümlerinde çoğunlukla kendi söz ve bestelerine yer veren sanatçı, çağdaş kadın ozan geleneğini sürdürüyor.

Türkiye rock müzik tarihine damga vuran Duman grubunun solisti Kaan Tangöze, 16 Mart Perşembe günü akustik solo performansıyla Babylon’da hayranlarıyla bir araya geliyor. “Gölge Etme” albümü ile solo kariyerine başlayan Kaan Tangöze, albümde vokalin yanı sıra akustik gitara ve mızıkaya da yer veriyor.

Müzik, ses ve hareket için koşulsuz tutku besleyen Tel Aviv çıkışlı elektronik müzik ikilisi Red Axes, 17 Mart Cuma gecesi Midnight Session’da Babylon’da sahne alıyor. Sonar, Primavera, Get Lost, Glastonbury, Field Day, Mondo, Lux, The Block, The Great Escape gibi önemli sahnelerde performans sergileyen ikili, psikedelik elementlerden yola çıkarak tropikal ritimlerin izlerini takip ediyor.

Dans pistlerine son yıllarda damgasını vuran DJ ve prodüktör Bülent Gürler, sahne ismiyle Butch, 18 Mart Cumartesi Babylon’da müzikseverlerle buluşuyor. Barış Manço’dan esinlenerek techno ve house müzikten ilham alan Butch, dinamik setleriyle tanınıyor.

Türk rock müzik sahnesinin güçlü isimlerinden Redd, 22 Mart Çarşamba akşamı Babylon’da sahne alıyor. İlk albümleri “50/50”yi 2005 yılında yayımlayan grup, son albümü “Mükemmel Boşluk” ile müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırdı.

İlhan Erşahin’in İstanbul’un kaotik atmosferini “harikalar diyarı” gören müzisyenleri bir araya getirdiği “Wonderland” projesi 30 Mart Perşembe akşamı Babylon’da. Erşahin’in İstanbul ile ilişkisinin ve Türk müziğine merakının ifadesi Wonderland’de, cazın vazgeçilmez öğeleri, saksafon, bas, davul ve gitarı, klarnet ve darbukayla dijital bir ortamda buluşuyor.

Oceanvs Orientalis’in Güney Amerika’dan tribal ritimleri ile İlhan Erşahin’in punk saksafonu 31 Mart Cuma günü Babylon’da müzikseverlerle bir araya geliyor. Kısa zamanda özgün prodüksiyonları ve remiksleriyle elektronik müzik dünyasına giriş yapan Oceanvs Orientalis, Meksika’daki Maya Hearts’ta ve Burning Man’de dikkatleri üzerine çekti.

Babylon konser biletleri biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve Babylon Gişesi’nden satın alınabiliyor.