GARAJİSTANBUL (Şubat-Mart 2017) Programı!

24 Şubat – Hayko Cepkin Akustik

Hayko Cepkin, “Akustik” konserlerine 24 Şubat garajistanbul performansı ile devam ederken, Mercan Dede gibi önemli müzisyenler ile çalışan ve “Neşet Ertaş Yılın En İyi Enstrüman Sanatçısı Ödülü”nün sahibi Cafer Nazlıbaş ile, “Saklı Nefes” albümü ile müziğini uluslararası dinleyicilerin beğenisine sunan Burak Malkoç, bu Cuma Hayko Cepkin’in sahnesini paylaşacaklar.

***

25 Şubat – Marcus Worgull

Innervisions label’ının gözdelerinden Marcus Worgull, 25 Şubat Cumartesi gecesi elektronik müziğin yeni mabedi Warehouse’ta!

***

28 Şubat – Hamlet

Büyüklerin dünyasında telef olan gençlerin trajedisi.
Olmak, ya da katil olmak, ya da olmamak, ya da ne olmak?
Günümüzün en yaygın trendi “izlemenin izlenmesi”.
Ama bizzat kendi gözlerinizle!
İstemedikleri ve beğenmedikleri bir dünyaya mahkum olan genç insanların yürek paralayan öyküleri…

***

3 Mart – Tolga Akyıldız’la Açık Sahne

Daha önce Şebnem Ferah, Moğollar, Bulutsuzluk Özlemi, Mehmet Erdem, Yaşar, Hayko Cepkin, Ceza, Pamela, Feridun Düzağaç, Mavisakal, Aylin Aslım gibi ünlü isimleri sahnesinde ağırlayan Tolga Akyıldız’la Açık Sahne 13’ncü kez düzenleniyor.

Sahnesini genç gruplarla, onlara görünürlük sağlayan ünlü grup ve müzisyenlere açan Tolga Akyıldız ve garajistanbul, dinleyenlere yine unutulmaz bir müzik gecesi yaşatacak.

Bu baharın ilk haftasında, 3 Mart Cuma gecesi garajistanbul’da kimlerin sahne alacağını merak ediyorsanız sürprizlere hazır olun…

***

4 Mart – Hey Douglas

Üniversitelinin yeni dönem partisi 4 Mart Cumartesi gecesi Hey Douglas ile garajistanbul’da!

70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını günümüz cilası ile süsleyip tekrar düzenleyen VEYasin, live performansıyla garajistanbul’da üniversitelilerle buluşuyor.

Gecenin after partisinde ise Kerem Tekinalp ile dans dans dans!

***

7 Mart – Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar

Ba-tiyatro, yeni oyunu “Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar” ile garajistanbul’da.

***

10 Mart – Ümit Besen

Usta sanatçı Ümit Besen, bu kez “Başka” bir konser ile garajistanbul’da!

Son dönemde piyano dışındaki diğer enstrümanlara olan hâkimiyeti ile de kendinden söz ettiren, davul ve elektro gitar çalarak rock parçalarını ustaca yorumlayan Ümit Besen, bu defa “BAŞKA” tarzda bir konser ile müzikseverlerin karşısına çıkacak.

***

17 Mart – Think Global Dance Local

Suzafon’u kullanan, Fransız şansonuyla göbek attıran tek grup Kolektif İstanbul, her seferinde başka renklerde ışık yayan Luxus, Reggae müziğinin Türkiye’deki en önemli ismi Sattas ve Ahmet Kaya’nın ‘Ağladıkça’sını Bossa Nova tarzında coverlayan grup Deli Müjgan 16 Aralık Cuma gecesi garajistanbul’da!

***

31 Mart – Feridun Düzağaç

Kendi müziklerini üretmeye 1988’de üniversiteden dört arkadaşıyla birlikte kurduğu “Tını” grubuyla başlayan Feridun Düzağaç, 1997 Ocak ayında “Beni Rahatta Dinleyin” albümünü; 1998 Temmuz’unda da İstanbul’da yazdığı şarkılardan oluşan ikinci solo albümü “Köprüden Önce Son Çıkış”ı çıkardı. 2000 yılında yayınlanan “Bülent Ortaçgil’e Saygı” albümüne onun “Sevgi” şarkısını seslendirdi.

***

4 Nisan – Raush

gnelev, yeni oyunu Rausch’un prömiyerini garajistanbul’da yapıyor!

***

5 Nisan – Rausch

Batı dünyasının yoğun yerleşim merkezlerinde insanoğlunun eşleşmesi neredeyse imkansız hale gelmiştir.

Neoliberal modernitenin deregülasyon çabaları, 21.ci yüzyılda artık evlilik kurumunu da etkisi altına almış, büyük ve küçük aşklar için bulunabilecek eşlerin sayısı iyice artmıştır.

***

7 Nisan – Suzan Kardeş & İstanbul Arabesque Project

Hikayesi olan şarkıları dinlemek, Balkanlar’ın havasını solumak için 7 Nisan Cuma akşamı garajistanbul’da Suzan Kardeş & Istanbul Arabesque Project ile buluşuyoruz.

***

30 Nisan – Garanti Caz Yeşili: Get The Blessing

Radiohead ile 2016 yaz turnesinde geniş bir uluslararası hayran kitlesine sahip olan davulcu Clive Deamer, ve doksanların kült grubu Portishead’ten tanıdığımız Jim Baar’ın da içinde yer aldığı sıradışı jazz-rock topluluğu “Get the Blessing”, Garanti Caz Yeşili kapsamında Uluslararası Caz Günü’nde, 30 Nisan Pazar akşamı garajistanbul’da !

Reklamlar