Art!SPACE Gallery bang. Art Innovation Prix’i Ağırlayacak!

ArtBizTech tarafından düzenlenen sanat ve inovasyonu birleştiren bang. Art Innovation Prix projesi için başvurular 1 Mart itibariyle başladı. 3 Nisan’a kadar başvuru yapılabilecek projenin değerlendirme süreci 10 Nisan’da bitecek ve 25 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında Art!SPACE Gallery’de sergilenecek.

42 Maslak Art!SPACE Gallery öncü projelere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. ArtBizTech’in Türkiye’de ilk defa gerçekleştirdiği ve dünyada da örneği az olan avangard çalışması, 42 Maslak’ta izlenebilecek. ArtBizTech tarafından düzenlenen bang. Art Innovation Prix projesi için başvurular başladı. Sanat, yeni medya, veri sanatı ve biyo-sanat kategorilerinde sanattan ilham alan yenilikçi inovasyon projelerinin önünü açmayı hedefleyen bang. Art Innovation Prix projesi, tüm bu alanlarda yepyeni bir bakış açısı geliştirmek üzere öncü bir rol oynuyor.

3 Nisan’a kadar başvuruları devam edecek olan projeye sanat, yazılım, tıp gibi farklı disiplinlerde eğitim alan öğrenciler ve 30 yaş altı tüm gençler başvurabilecek.

Jüri tarafından seçilen çalışmaların sahipleri, alanında öncü akademisyenler, sanatçılar, iş ve teknoloji dünyasından profesyonellerden oluşan bang. Prix mentor ekibi ile tanışma ve projelerini geliştirme aşamasında mentor ekibinden destek alma fırsatı da yakalayacak. Katılımcılar projelerini 20 Mayıs tarihine kadar tamamlayacak ve en son aşamada eserlerini 25 Mayıs – 3 Haziran 2017 tarihleri arasında 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de izleyicilerle, koleksiyonerlerle, galericilerle, iş, teknoloji ve sanat dünyasıyla buluşturacaklar.

Mixer ve Makers Türkiye’nin de desteklediği projeye 3 Nisan 2017 tarihine kadar online olarak bangprix@artbiztech.org adresinden başvuru yapılabilecek. bang. Art Innovation Prix, Oracle San Francisco Kıdemli Tasarım Direktörü Aylin Uysal, multimedya ve enstalasyon sanatçısı Ayşe Gül Süter, Akbank Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, sanatçı ve NOHlab’ın kurucusu Candaş Şişman, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Robot İnsan Etkileşimi Uzmanı Doç. Dr. Hatice Köse, Koç Holding’in İnovasyondan Sorumlu Koordinatörü Murat Peksavaş, MIT Media Lab Araştırmacılarından Pınar Yanardağ ve sanatçı, akademisyen, tasarımcı ve müzisyen Selçuk Artut’un jüri üyeliğinde gerçekleşecek.

Yarışma aşaması hakkında detaylı bilgi almak için: artbiztech.org/bangprix

Reklamlar