CRAFT Tiyatro’da EZGİ MOLA ve ENİS ARIKAN ile 10 11 12

CRAFT Tiyatro’nun 10 11 12 isimli yeni oyununda Ezgi Mola ve Enis Arıkan sahnede.

10 11 12, lüks bir rezidansa taşınan iki komşunun birbiriyle tanışmasını, ilişkisini ve sadece “kapı önüne bıraktığı çöpler” ile yaşam belirtisi gösteren bir diğer komşu üzerinden yaşama bakışlarını konu alıyor.

Rezidans kavramı statü sembolü müdür?

Statü hayatımızın neresindedir ve neresinde olmalıdır?
Aynı binada oturuyoruz diye birbirimizle bağ kurmak zorunda mıyız?
Aslında hiç tanımıyorken, hatta yüzünü bile görmemişken, önyargılarımızdan kaynaklı öz kurgularımızla bir insana hayat yazmak da ne demek?
Hayatın gerçeğine aslında ne kadar değiyoruz?

10 11 12’de neler oluyor?

İlk evini almış olan 12 numaradaki genç kadının (Ezgi Mola) tüm hayalleri gerçek olmuştur. Bir gün, karşı dairesi 11 numaraya taşınmakta olan tuhaf ama çekici yeni komşuyla (Enis Arıkan) rezidansın koridorunda yolları kesişir. İkilinin ayrıcalıklı hayatlarıyla övündükleri ve üstünlüklerini kanıtlamaya çalıştıkları sohbetlerle başlayan ilişkileri, her gün adım adım yerini 10 numarada yaşayan hiç görmedikleri ve sürekli çöplerini kapıya bırakan diğer komşularıyla ilgili kurdukları planlara bırakmaktadır. Ama işler hiç de umdukları gibi gitmez. İkili arasında bol gerilimli maceralı günler başlar.

Mekan: Craft Kadıköy

Tek Perde

Saat: 20:30

Biletler: Biletix & CRAFT Gişe

Bilet Fiyatı: Tam-60 TL / Öğrenci-30 TL

KÜNYE:

Yazan: Jason Hall

Oyuncular: Ezgi Mola, Enis Arıkan

Çeviren: Çağ Çalışkur

Yöneten: İpek Bilgin

Yardımcı Yönetmen: Uygar Özçelik

Dekor-Işık: Mehmet Yücebaşoğlu

Ses: Özgür Kuşakoğlu

Casting: İbrahim Çiçek

Mekan Yönetimi: Cansın Şenel

Proje Ekibi: Göksun Büyükkahraman, Ömersan Yemişçioğlu, Nejdet Sert, Ekim Yeşilbaş

Mekan: Craft Kadıköy

31 Mart 19:00

5 Nisan 20:30

6 Nisan 20:30

CRAFT HAKKINDA: 2011 yılında Çağ Çalışkur ve Bahar Erkal tarafından kurulan CRAFT; CRAFT Tiyatro, CRAFT Oyunculuk Atölyesi ve CRAFT Menajerlik bölümleriyle hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana 700’ü aşkın öğrenciye oyunculuk eğitimi sunan CRAFT; İpek Bilgin, Tuğçe Tanış, Deniz Erdem, Çağ Çalışkur, Benan Özkaya gibi alanının öncü eğitmenleriyle çalışmaktadır. Fındıklı ve Kadıköy sahne olmak üzere iki lokasyonda tiyatro oyunlarına devam eden CRAFT; aralarında Kaset, Kabin, Kalp Düğümü, Garaj gibi kapalı gişe oynayan birçok oyuna imza atmış ve çeşitli ödüllere layık görülmüştür. CRAFT bünyesinde ayrıca; dans, şan, yazarlık atölyeleri gibi farklı eğitimler de bulunmaktadır.