ŞEBNEM FERAH ‘Kadın Cinayetlerine’ Dikkat Çekti!

Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest kapsamında rock’ın güçlü vokali Şebnem Ferah konserleri devam ediyor. Çanakkale, Tekirdağ ve Konya’nın ardından Adana Çukurova Üniversitesi’nde on binlerce üniversiteli ile buluşan Şebnem Ferah, konsere video klibi kadın cinayetlerine dikkat çeken “Ya Hep Ya Hiç” şarkısıyla başladı. Kadına yönelik şiddetle mücadele ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda uzun yıllardır duyarlı çalışmalar yürüten Şebnem Ferah, bu kez sahneden Koç Holding’in küresel liderleri arasında yer aldığı HeForShe hareketine ilişkin de bir mesaj verdi: “Kadın ve erkek eşitliğini, önyargısızlığı, herkesin yaşama hakkını, dünya etrafında savunan bir organizasyon var: HeForShe. Ben de bu hareketin imzacıları arasındayım. Siz de HYPERLINK “heforshe.org/tr” sitesi üzerinden, bu hareketin imzacıları arasına katılarak çocuklarınızın daha eşit, daha önyargısız bir dünyada büyümesine yardımcı olabilirsiniz.”

Koç Holding’in düzenlediği Türkiye’nin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest’te Şebnem Ferah fırtınası esmeye devam ediyor. Koç Spor Fest’in bahar etabı finallerinin dördüncü durağı olan Adana Çukurova Üniversitesi’nde on binlerce üniversiteli ile buluşan rock müziğin güçlü vokali Şebnem Ferah, unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. “Kadın” (1996) albümünden “Od” (2013) albümüne uzanan geniş ve özel repertuvarıyla, kendisine eşlik eden dinleyicilere muhteşem bir konser heyecanı yaşatan Şebnem Ferah’a, Koç Spor Fest’te yıllardır birlikte aynı sahneyi paylaştığı Ozan Tügen (klavyeler), Buket Doran (basgitar), Metin Türkcan (gitarlar), Aykan İlkan (davul), Ceren Akyıldız (vokal) ve Serdar Barçın (flüt) eşlik etti.


Şebnem Ferah:
“Çocuklarınızın daha eşit, daha önyargısız bir dünyada büyümesine yardımcı olabilirsiniz.”

Uzun yıllardır kadına yönelik şiddetle mücadele ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında duyarlı çalışmalar yürüten ve projelere destek veren Şebnem Ferah’ın, kadın erkek eşitliği için küresel bir dayanışma hareketi olan HeForShe’ye ilişkin Koç Spor Fest sahnesinden yaptığı destek çağrısı da konseri izleyenlerden büyük alkış aldı. Şebnem Ferah, konserine, kadına şiddeti konu olan son video klip çalışması “Ya Hep Ya Hiç” ile başladı. Şarkının tamamlanmasıyla birlikte, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi’nin (Birleşmiş Milletler Kadın Birimi – UN Women) dünya çapında Eylül 2014’te başlattığı ve Mart 2015’te Koç Topluluğu’nun Türkiye’deki ana destekçisi olduğu HeForShe hareketiyle ilgili hazırlanan video, sahnede yer alan dev ekrandan yayınlanırken, konseri izlemeye gelenler harekete destek olmak için HYPERLINK “http://www.heforshe.org/tr” heforshe.org/tr adresine davet edildi. Kendisini dinlemeye gelen binlerce üniversiteliye, Koç Spor Fest sahnesinden seslenen Şebnem Ferah kendisinin de bir HeForShe imzacısı olduğunu belirterek, herkesi bu küresel harekete destek vermeye çağırdı. Şebnem Ferah “Kadın ve erkek eşitliğini, önyargısızlığı, herkesin yaşama hakkını, dünya etrafında savunan bir organizasyon var: HeForShe. Ben de bu hareketin imzacıları arasındayım. Siz de HYPERLINK “heforshe.org/tr” sitesi üzerinden, bu hareketin imzacıları arasına katılarak çocuklarınızın daha eşit, daha önyargısız bir dünyada büyümesine yardımcı olabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Şebnem Ferah’ın, Koç Spor Fest sahnesindeki konser yolculuğu sırasıyla Eskişehir ve Denizli’de sürecek. Tüm konserler her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz gerçekleşiyor.

KOÇ SPOR FEST HAKKINDA
ŞEBNEM FERAH KONSER ROTASI

8 Mayıs 2017, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Saat: 21.30
11 Mayıs 2017, Denizli Pamukkale Üniversitesi, Saat: 21.30