WE JAZZ BODRUMBODRUM’U CAZLIYORUZ

Bayramın ikinci günü (26 Haziran Pazartesi) Bodrum Antik Tiyatro’da Hindi Zahra, üçüncü günü (27 Haziran Salı) ise Bodrum Kalesi’nde Karsu sahne alacak. “We Jazz Bodrum” yaz boyunca Bodrum’un çeşitli mekanlarında dinleyiciyle buluşacak.

Açılış Konseri Hindi Zahra’dan!

Hindi Zahra, dünyanın her yerinde üne kavuşmuş, herkesçe bilinen şarkıları ile bu sefer Bodrum’a geliyor. We Jazz Bodrum’un açılış konseri Bodrum Antik Tiyatro’da, Zahra’nın bitmeyen enerjisi, çeşitli müzik türlerini harmanladığı sevilen şarkıları ve büyülü sesiyle dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatacak.

2009 yılında yayımladığı EP ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Hindi Zahra, 2010 yılında ilk albümü Handmade’i çıkarmıştır. “At The Same Time”, “Fascination”, “Oursoul” gibi şarkılar ve özellikle “Beautiful Tango”, çok duygusal anın fon müziği haline gelmiştir.
2015 yılında çıkardığı “Homeland” albümü ile de başarısını sürdürmüştür.

Müzikleriyle geniş kitlelere ulaşan sanatçı aynı zamanda Tala Hadid’in “The Narrow Frame of Midnight” (Gecenin Çerçevesi) ve Fatih Akının “The Cut” (Kesik) filmlerindeki oyunculuk performansıyla da beğeni uyandırmıştır.

Cheikha Rimiti, Ismael Leo, Ali Farka Toure gibi yerel ve dünya müziği sanatçılarından ilham aldığı ilgi çekici müziğiyle, genç yaşına rağmen Norah Jones, Pati Smith gibi cazın birçok efsanevi sanatçısıyla kıyaslanmaktadır.

Edison Caz ödüllü KARSU Bodrum’da!

Caz, blues, soul, funk ve Türk Müziği’ni harmanlayan Karsu, 25 Haziran’da Bodrum Kale’de müzikseverlerle buluşuyor.

“Dünyanın en önemli sahnelerinden New York Carnegie Hall’da ve North SeaJazz Festivali’nde verdiği konserlerde ayakta alkışlanan Karsu; caz, blues, soul, funk ve Türk Müziği’ni harmanlayarak kendi deyimiyle ‘Karsu Müziği’ni sahneye taşıyor.

Avrupa ve dünyada sık sık konserler veren; Türkiye’de İstanbul, Alanya, Ankara ve Akbank Caz Festivalleri’nde sahne alan ve müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan sanatçı, dünyanın en önemli sahneleri New York Carnegie Hall ve North Sea Jazz Festivali’ndeki konserleriyle adından söz ettirdi. Caz, blues, soul, funk müziklerini Türk müziğiyle birleştirerek kendi tarzını yaratan Karsu sadece piyano çalmıyor; o aynı zamanda çok iyi bir şarkıcı, söz yazarı, besteci ve aranjör… Kendi besteleri olan İngilizce parçaların yanı sıra, “Divane Aşık Gibi”, “Gesi Bağları”, “Domates Biber Patlıcan”, “Neredesin Sen” gibi Türk parçalarını da yorumluyor. Karsu, 2016 yılında Hollanda’nın en prestijli ödülü “EdisonJazz/World” kazanan ilk Türk sanatçı oldu.