BODRUM MÜZİK FESTİVALİ’nde “Alice Sara Ot” ve “Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası”

Alice Sara Ott 2016

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin 12 yıllık mirasını devralan Bodrum Müzik Festivali, 12 Ağustos Cumartesi akşamı başlıyor. Doğuş Grubu, Audi ve D-Marin ana sponsorluğuyla gerçekleştirilecek festivalin açılış konserinde, Echo ödülü sahibi, Japon asıllı Alman piyanist Alice Sara Ott, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası eşliğinde, Turkcell Sahnesi, D-Marin Turgutreis’te saat 20.30’da sahne alacak.

Doğuş Holding’in bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, daimi şefleri Rengim Gökmen yönetiminde ilk olarak Yalçın Tura’nın Karcığar, Nikriz ve Nişâbûr makamlarından esintiler içeren Toccata’sını çalacak.

The Guardian tarafından “müzik dünyasında bir efsane olacak potansiyele sahip” olarak gösterilen piyanist Alice Sara Ott, DÇSO eşliğinde, Çaykovski’nin ihtişamlı 1. Piyano Konçertosu’nu seslendirmek için sahnede olacak.

Konserin ikinci yarısında usta oyuncu Selçuk Yöntem’in anlatıcılığında Rus Beşlerinden Mussorgsky’nin başyapıtı Bir Sergiden Tablolar yer alacak.
Bodrum Müzik Festivali, 12-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında konserlere, klasik müzik etrafında şekillenen sinema, çağdaş sanat, edebiyat, çocuk atölyeleri, gastronomi gibi farklı disiplinlerden deneyimlere ve klasik müzikle iç içe geçen rehberli turlara, Bodrum’un simgesel mekanlarında ev sahipliği yapacak.

mobilet.com ve mobilet iOS uygulaması üzerinden alınabilen festival biletlerinin tüm gelirleri Tohum Otizm Vakfı’na ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanıyor.

DÇSO Hakkında Detaylı Bilgi İçin:

dcso.com.tr
instagram.com/dcso_official/
facebook.com/dcso.official/

Festivali Yakından Takip Etmek İçin:

bodrummuzikfestivali.com
facebook.com/bodrummuzikfestivali
instagram/ bodrummuzikfestivali
#bodrummuzikfestivali
#bodrummusicfestival