PERA’nın ZAMANI” Temmuz’da 2 Gösterim!

Prömiyer yaptığı günden itibaren kapalı gişe oynayan Pera’nın Zamanı yaz akşamlarında Pera Palace Hotel’de devam ediyor!

Temmuz’da sadece 2 gösterim, Ağustos’ta yok!
Biletler satışta!

6 Temmuz Perşembe 20:30
11 Temmuz Salı 20:30

Oyun Hakkında

Pera Palace Hotel Jumeirah; Kumbaracı50 sahnesi ile birlikte odalarının, balo salonunun ve genel alanlarının bir sahne olarak kullandığı interaktif bir tiyatro oyunuyla sanat severlere eşsiz bir deneyim sunuyor.

Yaman Ömer Erzurumlu’nun yönettiği; farklı bölümlerini Gülhan Kadim, Seda Özen Yürük, Selin Girit, Selen Örcan, Yaman Ömer Erzurumlu’nun kaleme aldığı ve Altıdan Sonra Tiyatro’nun yürütücülüğünü yaptığı “Pera’nın Zamanı” oyunu Pera Palace’ın Agatha Christie, Greta Garbo, Ernest Hemingway ve Franz Joseph gibi ikonik misafirlerinin adlarını taşıyan odalarında ve bugüne kadar ilk Cumhuriyet Balosu gibi pek çok özel etkinliğe ev sahipliği yapmış Grand Pera Balo Salonu’nda geçiyor. Tiyatro severlerin farklı öyküleri izlerken otelde bir zaman yolculuğunu da deneyimleyeceği oyun Ekim 2016’dan beri seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

Pera’da zaman her yöne akar…

Pera Palace otelinde yıllardır biriken anılar zamanda bir tür kırılmaya sebep olur. Konukların bazıları odalarında bir döngü içerisinde takılıp kalmışlardır. Bellboylar, seyircilerin de yardımıyla odalarda bahar temizliğine başlar. Konukların Pera Palace’tan ayrılma vakti gelmiştir…

Yazanlar: Gülhan Kadim, Seda Özen Yürük, Selen Örcan, Selin Girit, Yaman Ömer Erzurumlu

Yöneten: Yaman Ömer Erzurumlu

Oynayanlar: Aslı Can Kortan, Cenk Hakan Köksal, Erkan Kortan, Hakan Emre Ünal, İhsan Dehmen, Merve Öztoprak Kantarcı, Özer Arslan, Seyfi Erol, Sinan Arslan

Yardımcı Roller: Doğa Uğurel/Hazal Şahin, Eyüp Çelik, Güray Doğru, Ozan Talay

Kostüm Tasarımı: Seda Özen Yürük

İşitsel Tasarım: Onur Kahraman

Teknik Tasarım: İhsan Dehmen

Fotoğraflar: Yücel Kurşun

Afiş Tasarım: Muzaffer Malkoç

Şarkılar // Söz ve Beste: Burçak Çöllü

Proje Koordinatörleri: Can Erol, Gülhan Kadim