GARANTİ CAZ YEŞİLİ ‘2017 SONBAHAR’ Konserleri

Müziğe verdiği destekte 20. yıla ulaşan “Garanti Caz Yeşili”, sonbaharda birbirinden renkli konserlerle müzikseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Michael Kiwanuka
27 Eylül 2017 / Zorlu PSM Ana Tiyatro Sahne Üstü Ayakta


İngiliz müzisyen Michael Kiwanuka, zamansız blues-funk melodileri, zarif yorumu ve etkileyici sözleriyle kısa sürede müzik dünyasının en çok konuşulan isimlerinden birine dönüştü. Royal Academy of Music’te caz eğitimi alan Kiwanuka’nın solo kariyeri 2011 yılında yayınladığı Tell Me A Tale ile başladı. Yaşından beklenmeyen bir vokal ve şarkı yazarlığı yeteneği ile dikkatleri üzerine çeken Kiwanuka, Sahne Üstü Ayakta konser düzeniyle Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sahne alacak.

Etkinlik Saati: 20.30
Timber Timbre
4 Ekim 2017 / Babylon


Taylor Kirk’ün hayat verdiği Kanadalı folk üçlüsü Timber Timbre, 50’lerin doo-wop’undan 60’ların folk eğilimli Creep On Creepin On’una ve 70’ler esintili Hot Dreams’e kadar farklı ezgileri harmanladığı albümleriyle büyük beğeni topladı. Taylor Kirk’ün şiirsel vokaliyle birleşen folk, blues ve groove ritimleriyle başta son albümü “Sincerely, Future Pollution”dan parçalar seslendirecek Timber Timbre ilk kez Babylon’da müzikseverlerle buluşacak.

Etkinlik Saati: 21:30
Sóley
11 Ekim 2017 / Babylon


Indie müzik grupları Seabear ve Sin Fang ile tanınan Sóley Stefánsdóttir, ilk solo albümü “Theatre Island” ile kendi hikayelerini anlatmaya başladı. kariyerine elektro pop ekseninde devam eden İzlandalı müzisyen Sóley, başta yeni albümü Endless Summer’dan şarkılar olmak üzere sevilen parçalarıyla Babylon’da sahne alacak.

Etkinlik Saati: 21:30
Marc Ribot & Young Philadelphians
19 Ekim 2017 / Babylon


Kült müzisyen ve gitarist Marc Ribot, 10 yıl aradan sonra The Young Philadelphians ile Babylon’da müzikseverlerle buluşacak. Philly soul ve hard groove’a gönül veren Jamaaladeen Tacuma, G. Calvin Weston ve Mary Halvorson’dan oluşan The Young Philadelphians “The Hustle”, “Love Rollarcoaster”, “TSOP” ve “Love Epidemic” gibi klasikleriyle tanınıyor. Time Out New York’un, kaçırılmaması gereken 10 performans listesinde yer alan üçlü, usta gitarist Marc Ribot’nun öncülüğünde groove’dan vazgeçmeden punk, funk ve 1970’lerin soul elementlerine deneysel ve doğaçlama yorumlar getiriyor.

Etkinlik Saati: 21.30
Portico Quartet
4 Kasım 2017 / Zorlu PSM Stüdyo


Modern caz çatısı altında folk, ambient ve synthpop’a başarıyla göz kırpan grup Portico Quartet, Jack Wylie (soprano, tenor saksafon), Duncan Bellamy (davul, hang), Milo Fitzpatrick (kontrbas) ve Keir Vine’dan (klavye, hang) oluşuyor. Hang adı verilen vurmalı çalgıyı modern cazda kullanmasıyla fark yaratan Portico Quartet’in adı ise yağmurdan dolayı iptal olmanın eşiğine gelen İtalya’daki bir konserden geliyor. Ağustos ayında yayınlanan albümü Art in the Age of Automaton’ın kayıtlarını tamamlayan grup en yeni parçalarıyla Zorlu PSM Stüdyo’da müzikseverlerle bir araya gelecek.

Etkinlik Saati: 22.30
Sleep Party People
16 Aralık 2017 / Salon İKSV


Danimarkalı müzisyen Brian Batz’ın projesi olarak başlayan dream-pop grubu Sleep Party People ilk albümünü 2010’da yayımladı. Sahneye tavşan maskeleriyle çıkan ekip 2014’te dinleyicilerle buluşan albümleri ‘Floating’in ardından birkaç kez Salon İKSV’de müzikseverlerle buluştu. Yeni albümü ‘Lingering’den yepyeni şarkılarının yanı sıra eski hitlerini de seslendirecek grup rüyaların fon müziğini çalmak üzere İstanbul’a geliyor.

Etkinlik Saati: 22:30