GEZGİN SALON Sonbahara Giriyor!

GEZGİN SALON, 10 EYLÜL PAZAR BEYKOZ KUNDURA’DA SONBAHARA MERHABA DİYECEK

 

TEK GÜNLÜK FESTİVALİN KONUKLARI KIASMOS, PANTHA DU PRINCE, PIONAL, MEN WITH A PLAN, MINDESHIFTER VE BÜBER

 

 

2010’dan bu yana Beyoğlu’ndan sesini müzikseverlere duyuran Salon’un yeni projesi Gezgin Salon’un ilk ayağı için sayılı günler kaldı. 10 Eylül Pazar günü 17.00’den itibaren Beykoz Kundura’nın doğayla iç içe atmosferinde, Limits Off’un katkılarıyla gerçekleştirilecek Gezgin Salon’da elektronik müziğin en başarılı isimleri ve sınırları aşan projeleri sahnede olacak.

 

Gezgin Salon’un programında yer alan sanatçıların şarkılarından oluşturulan Spotify çalma listesine https://goo.gl/KjJ24n adresinden erişilebilir.  

 

İstanbul’da yazın en güzel renkleri yaşanırken tek günlük festivale dönüşecek ve kapılarını 17.00’de açacak Gezgin Salon’un konukları arasında Salon dinleyicisinin çok yakından tanıdığı, dillere destan canlı performanslarıyla tanınan Kiasmos yer alıyor. Konser günü Beykoz Kundura’ya ulaşım için Kadıköy ve Beşiktaş’tan farklı saatlerde kalkacak Dentur teknelerinden yararlanılabilir.

 

2014’ü kapatırken Salon İKSV’de bütün biletleri tükenen bir konserle izleyicileri büyüleyen Kiasmos, İzlandalı müzisyen ve prodüktör Ólafur Arnalds ile elektro pop grubu Bloodgroup’un arkasındaki isim Janus Rasmussen’in ortak projesi. Bugüne kadar son yılların en popüler festivali Primavera Sound, elektronik müziğin kutsal bir ayini gibi sayılan Sónar ile müziğin geleceğine yön veren İngiltere’nin Lovebox, Latitude, Best Kept Secret gibi festivallerinde sahneye çıkan ikili, sahnede izleyicisiyle kurduğu bağ ile son yılların en aranan festival gruplarından biri.

 

Beykoz Kundura’nın büyüleyici atmosferinde gerçekleştirilecek Kiasmos konseri öncesinde saat 17.00’den itibaren elektronik müziğin sevilen isimleri sahnede olacak.

 

Coğrafyasından yükselen her türlü elektronik sesle hayranlık uyandıran Berlin’in sentetik ve organik ses sihirbazı, sonic house müzisyeni Pantha du Prince, canlı, çok sesli performansı ve eşlik eden büyüleyici görsel şovuyla Kiasmos’tan önce Beykoz Kundura sahnesinde olacak. İspanya’nın elektronik müzik sahnesine en büyük armağanlarından, minimal techno prodüktörü Pional, Boiler Room’un da en sevilenlerinden biri olan DJ setiyle geceyi iyice ısıtacak. İstanbul’da Berlin’i yaşatan, Partapart’ın da kurucusu olan Can ve İlker’den oluşan Men With A Plan ile Orhan Yılmaz ve Meriç Erseçgen’in ortak projesi olarak hayata geçen ve Kurban grubundan Burak Gürpınar’ın eşlik ettiği, yerli sahnenin nadide synthwave ekibi Mindshifter ile iyi setlerin aranan ismi Büber gecenin açılışını yapacak. 

 

Gezgin Salon etkinliğini GarantiOne destekliyor. GarantiOne kullanıcıları Gezgin Salon biletlerinde %10 indirim fırsatından yararlanabiliyor.

Gezgin Salon, Lounge FM’in medya sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

 

Beykoz Kundura’ya kolayca ulaşın

 

10 Eylül Pazar günü, Beykoz Kundura’ya ulaşım için Kadıköy ve Beşiktaş’tan kalkacak Dentur teknelerinden yararlanılabilir.

 

Kadıköy’den 16.00’da kalkacak tekne 17.30’da Beykoz Kundura’ya varacak.

 

Beşiktaş’tan 17.00’da kalkacak tekne 18.15’te Beykoz Kundura’da olacak.

 

Kadıköy’den saat 19.00’da kalkacak tekne, 19.20’de Beşiktaş iskelesindeki yolcuları aldıktan sonra, 20.30’da Beykoz Kundura’ya yanaşacak.

 

Tekneler, Beşiktaş’ta Dentur Avrasya iskelesinden, Kadıköy’de ise Şehir Hatları Beşiktaş İskelesi ile Turyol iskelesi arası (Metro çıkışı karşısından) kalkacak.

 

Konser sonrasında da tekneler, 00.00’da Beykoz-Kadıköy ve Beykoz-Beşiktaş güzergâhlarını takip ederek dönüş ulaşımını sağlayacak.

 

Tekne ücreti tek yön için Kadıköy 10 TL, Beşiktaş için ise 7,5 TL.

 

Biletler İKSV Gişe’de ve Biletix’te