TOP GUN: MAVERİCK Başrolünde Büyük Kapışma!

ABD’ nin F16 uçakları ile Sovyet MİG 29 uçaklarını kovaladığı(!) Top Gun ilk seriden sonra çekilecek olan filmde Nicholas Hoult, Glen Powell ve Miles Teller, Top Gun’ın devam filmi için görüşülen isimler… Rolü kimin alacağı ise hala belli değil.

Tony Scott’ın intiharından geleceği belirsizleşen Top Gun: Maverick‘in çekimleri nihayet başladı. Çekimlerine devam edilen filmin konusu ise bugün basınla paylaşıldı. Tom Cruise’un bir kez daha Maverick “Pete” Mitchell rolünü canlandırdığı filmde, dostu Goose’un oğlunu pilot olarak eğitmesini izleyeceğiz. Film bu yönüyle, büyük beğeni toplayan Sylvester Stallone filmi Creed’e benziyor.

Maverick ilk filmde ölen Goose’un trajik kaybından ötürü kendisini suçlamıştı. Yeni filmde Goose’un oğluyla Maverick’in yolları kesişecek ve Maverick bu genç adamı eğitmeye başlayacak. Bu rol için şu sıralar ünlü aktörler Nicholas Hoult, Glen Powell ve Miles Teller’la görüşülüyor ama bu önemli rolü kimin alacağı hala belli olmadı. İlk filmde Goose’un eşini canlandıran Meg Ryan’ın filme dönüp dönmeyeceği de şu an için gizemini koruyor. Joseph Kosinski’nin yönetmen koltuğunda oturacağı film Temmuz 2019’da vizyona girecek.