Ara Güler’i Anlatan “ISLIK ÇALAN ADAM” Satışta!

Kısa bir süre önce aramızdan ayrılan dünyaca ünlü büyük fotoğraf sanatçısı Ara Güler hakkında yazılmış en kapsamlı kitap olan ‘Islık Çalan Adam’ online platformlarda ilk kez ve sadece n11.com’da Ara Güler Müzesi tarafından satışa sunuluyor. Yayımcılığını Ara Güler Müzesi’nin üstlendiği kitap n11.com’da yüzde 20 indirimle kitap severleri bekliyor.

Çektiği fotoğraflarla Türkiye’nin görsel hafızası olarak anılan, dünyaca ünlü fotoğraf duayeni Ara Güler hakkında en geniş bilgi ve belgelere yer veren ‘Islık Çalan Adam’ kitabı, Ara Güler Müzesi tarafından online platformlarda sadece n11.com’da satışa sunuluyor. n11.com’da mağazasını açan Ara Güler Müzesi, ‘Islık Çalan Adam’ adlı yayının satışını online platformda sadece n11.com üzerinden gerçekleştiriyor. Ara Güler Müzesi’nin ilk yayını olan kitapta, ‘Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi’nden derlenen belgeler ışığında ünlü fotoğraf sanatçısının başta İstanbul’da olmak üzere birçok fotoğrafı ve röportajları da yer alıyor. Ara Güler’in külliyatının izlerini taşıyan ‘Islık Çalan Adam’ onlineda sadece n11.com’da yüzde 20 indirimle 199 TL’den uygun fiyat avantajıyla satışa sunuluyor.

Geçtiğimiz ay kaybettiğimiz ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’i anlatan ve Ara Güler Müzesi tarafından n11.com’da satışa sunulan ‘Islık Çalan Adam’ kitabı, 20’inci yüzyılın ikinci yarısında özellikle İstanbul ve Türkiye coğrafyasından fotoğraflarıyla uluslararası medyada görünürlük kazanan sanatçının ölümsüzleştirdiği İstanbul kent tarihine dair, bu coğrafyadan bireysel ve toplumsal hafızayı şekillendiren dönemlere ait kayıtların nasıl anlamlandırıldığına yoğunlaşıyor. Üreten, yazan, kaydeden ve aktaran bir hikaye anlatıcısı olan Ara Güler’in dünyası, ‘Islık Çalan Adam’ kitabıyla okuyuculara sunuluyor. Ara Güler Müzesi’nin online platformlarda sadece n11.com’da satışa sunduğu kitap fotoğraf sanatının meraklılarıyla buluşuyor.