BRITISH COUNCIL Desteği ile THINK UP CULTURE İzmir’e Geliyor! / SUZANNA ROOD

Kültür ve yaratıcı endüstri alanlarında girişimcileri ve projeleri desteklemeyi amaçlayan Think Up Culture, 7 Şubat’ta İzmir, Originn’de başlıyor. British Council, İzmir Kalkınma Ajansı, Konak Belediyesi, Ipec’in desteği ve Originn ve Power House Hub iş birliği ile düzenlenecek olan Think Up Culture, Barselona, Menorca, Ibiza, Palma ve Arjantin’den sonra Türkiye’de ilk defa İzmir’de girişimcilerle buluşuyor.

Alanında uzman, dünya çapındaki konuşmacılardan yaratıcı ve kültürel girişimcilik
Türkiye’de gerçekleştirilecek ilk buluşma, şehirdeki yaratıcı alanda çalışan kültür oyuncuları, mentörler, kamu çalışanları ve akademisyenler ile konuyla ilgili herkesin katılımına açık olacak. Gün boyunca alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı Think Up Culture’da, uluslararası fırsatlar, kültür ve yaratıcılıkta kadın, kültür ve yaratıcı endüstriler ile şehir ve bölgesel dönüşümler ele alınacak. Ayrıca bu alanlardaki başarılı uygulamalar, dijitalleşmede yeni bakış açıları ve iş modelleri, lokal festivallerin genişletilmesi ve uluslararası alana taşınması, yaratıcı endüstrilerde kaynak yaratma ve gelecek vizyonu konuşulacak.

Power House Hub Kurucu Ortağı Anna Aguilo’nun açılış konuşmasının ardından, British Council Türkiye Sanat Müdürü Cansu Ataman’ın “Uluslararası Fırsatlar: Kültürel ve Yaratıcı Girişimciler için Türkiye ve İngiltere” başlıklı konuşmasında, girişimci adaylar için Türkiye ve İngiltere’deki başarılı girişimcilik örnekleri paylaşılacak. British Council iş birliğiyle, Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik Programı kapsamında düzenlenen ve moderatörlüğünü British Council Türkiye Sanat Müdürü Su Başbuğu’nun yapacağı “Kültürde Kadın / Yaratıcılık ve Girişimcilik” panelinde ise Originn Kurucu Ortağı Esra Gönen’e, Beautiful Ideas Co’nun Başkanı Erika Rushton ve Power House Hub Kurucu Ortağı Anna Aguilo eşlik edecek.

Öğle arasının ardından başlayacak ve Özay Hukuk Bürosu’ndan Betal Özay’ın moderatörlüğünü üstlendiği panelde, Baltic Creative’in Direktörü Fiona Armstrong Gibbs, InnoBalears’dan Mariona Luis ve İzmir Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Koray Velibeyoglu, “Şehirlerin ve Bölgelerin Kilit Dönüşümü Olarak Kültürel ve Yaratıcı Endüstriler” konusunu ele alacak.

Türkiye’de ilk defa düzenlenen Think Up Culture’a katılmak için info@originn.com.tr adresine bilgi verebilirsiniz.

Program:
9.30 – Kayıt
10.00 – Açılış Konuşması
Anna Aguilo, Power House Hub

10.30 – Uluslararası Fırsatlar: Kültürel ve Yaratıcı Girişimciler için Türkiye ve İngiltere
Cansu Ataman Bilgiç, British Council Türkiye

11.00 – Kültürde Kadın / Yaratıcılık ve Girişimcilik
Konuşmacılar: Erika Rushton, Beautiful Ideas Co.
Anna Aguiló, PowerHouse Hub
Esra Gönen, Originn
Moderatör: Su Başbuğu, British Council Türkiye
Panel, British Council iş birliğiyle, Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik Programı kapsamında düzenleniyor.

12.30 – Öğle Arası
13.30 – Panel: Şehirlerin ve Bölgelerin Kilit Dönüşümü Olarak Kültürel ve Yaratıcı Endüstriler
Konuşmacılar: Fiona Armstrong Gibbs, Baltic Creative
Mariona Luis, InnoBalears
Koray Velibeyoglu, İzmir Teknoloji Enstitüsü
Moderatör: Betal Özay, Özay Hukuk Bürosu