NETFLIX’den Yeni Dizi: “The Society”

THE SOCIETY

Yetişkinlerin olmadığı bir dünyada kendi düzenlerini kurmak zorunda kalan gençlerin hikâyesini anlatan The Society’den ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Sineklerin Tanrısı’ndan izler taşıyan dizi, 10 Mayıs’ta Netflix’te yayınlanacak.

Stranger Things, The End of the F***ing World ve Sex Education gibi genç karakterlerin hayatlarına odaklanan dizileriyle geniş kitlelere ulaşmayı başaran Netflix, merkezinde gençlerin olduğu dizilerine bir yenisini daha ekliyor: The Society.

Rachel Keller, Kathryn Newton, Alex Fitzalan gibi oyuncuların rol aldığı yeni Netflix dizisi The Society’yi (500) Days of Summer filmiyle tanınan Marc Webb yönetiyor. Bir adada hapsolan gençlerin öyküsünü anlatacak olan dizi, William Golding’in unutulmaz eseri Sineklerin Tanrısı – Lord of the Flies’tan izler taşıyor.

Tyrant dizisiyle tanınan Christopher Keyser‘in senaristliğini yaptığı dizide bir grup gencin yaşadıkları New England’ın benzeri bir adaya gizemli bir yolla götürülmelerini anlatıyor. Aileleri ya da başka yetişkinlerden bir iz bulunmayan bu adaya neden geldiklerini ve evlerine nasıl geri döneceklerini çözmeye çalışarak yavaş yavaş bir düzen oluştururlar. Başta bol bol eğlenseler de hayatta kalma savaşı ciddileştikçe küçük toplulukları sarsılmaya başlar.

The Society’nin İlk Sezonu 10 Mayıs’ta Netflix’te Yayınlanacak

William Golding‘in klasikleşen romanından esinlenme olarak yorumlayabileceğimiz dizide adada bu kez genç kızlar da var. Lord of the Flies bir uçak kazası sonucu adada hapsolan erkek çocuklarının bir düzen kurma sürecinin birbirleri üzerinde hâkimiyet kurma tutkusu ve şiddetle örülmesini anlatıyordu. Genel olarak çocukluktan erkek olmaya geçiş sürecini ve bu esnada gerçekleşen güç savaşlarını anlatmaya çalışan roman oldukça etkileyici olsa da adada neden kız çocuklarının olmadığı bazı okurlar ve eleştirmenler için soru işaretiydi. Romanın bu yeni yorumu bu sorulara bazı yanıtlar verecek gibi duruyor. Öykünün bu hâliyle nasıl şekil alacağı ve gençlerin kendi toplumlarını kurma yolunda neler yapacağı oldukça merak uyandırıcı.

İlgi çekici yeni Netflix dizisinin bu klasik temayı nasıl yorumladığını görmek için 10 Mayıs’ı beklememiz gerekiyor, ilk fragmanını ise aşağıda izleyebilirsiniz.