SELDA BAĞCAN’a Dünyada Bir İlk!

İkincisi gerçekleştirilen Sokak Festivali, özel sahne şovlarıyla ‘Dünyada ve Türkiye’de bir ilk’ olarak nitelendirilen Selda Bağcan’ın performansına ve dünyaca ünlü festivallerde çalan meşhur DJ’ler Acid Pauli, Cafi, İpek İpekçioğlu ile buluşmasına tanıklık etti. Cafi, Sokak Festivali’ne özel sürpriz remixi ‘Minnet Eylemem’ parçasını ilk defa Sokak Festivali’nde yer verdi. KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen festival, çok renkli görüntülere sahne oldu.

Festivalin ikinci gününde dünyada ilk defa yapılan özel bir konserle Selda Bağcan’ın, ilk yarı akustik; ikinci yarı ünlü DJ’ler Acid Pauli, Cafi ve İpek İpekçioğlu şarkılarıyla buluşturdu. Ardından dünyaca ünlü DJ’ler Acid Pauli ‘Katip Arzuhalim’, İpek İpekçioğlu ‘Gesi Bağları’ ve Cafi ‘Gine Haber Gelmiş’ remixleriyle konserin ikinci yarısında mest etti. Cafi, özel sürprizi Selda Bağcan’ın ‘Minnet Eylemem’ parçasına yaptığı remixine; Türkiye’de ilk defa Sokak Festivali sahnesinde yer verdi. ‘Sokak’ renkli görüntülere sahne oldu.

HEYECAN SON NOKTAYA ULAŞTI

Sokak lezzetlerinden müziğe, sanattan spora, alışverişten modaya şehrin tüm renklerini misafirleriyle buluşturan Sokak Festivali, nostaljiyi ve teknolojiyi bir arada tutan temasıyla Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleşti. Göksel, Yasemin Mori, Ekin Beril ve Uninvited Jazz Band festivalin ilk gününe imzasını attı.

‘Korkarım Çok Eğleneceğiz’ retro partisi ile başlayan ikinci günün sahne programında duru sesiyle Selin Sümbültepe enerjileri yükseltirken, Monality elektronik müziğin rüzgarıyla hareketlendirdi. ‘Modern Zaman Aşığı’ olarak nitelendirilen multi-enstrümantalist Cem Yıldız ise sahnesiyle heyecanı son noktaya ulaştırdı. Sanatçıların sahne performanslarına özel hazırlanan “Digital Art Technology” uygulamaları da, eğlenceyi ikiye katladı.

AKTİVİTELER TÜM GÜN SÜRDÜ

Yoga ve pilates ile başlangıç yapan festivalde, Hint kınası, kağıt hamuru atölyesi, body marbling, zumba, ve ateş dansı görsel bir şov yaratırken, teknoloji ile sanatı buluşturan “Digital Art Technology” deneyim alanları dikkat çekti. Çocuklara özel oyun alanlarına yer veren festival, minik dostlara da elini uzattı. ‘Destekliyoruz’ kampanyası kapsamında festival boyunca sokak hayvanlarına yardımlar yapıldı.

GELECEK SENE İPLE ÇEKİLİYOR

‘Korkarım Çok Eğleneceğiz’ mottosuyla nostalji ve geleceği bir arada yaşatan ve başarılı bir buluşmayı geride bırakan Sokak Festivali,gelecek sene yeni projelerle dünyada ve Türkiye’de festival katılımcılarına unutulmaz anlar yaşatmaya devam edecek.