OSCAR Yolunda “Bıçaklar Çekildi!

Son sahnesine kadar izleyicilerin zihnini “Katil kim?” sorusuyla meşgul edecek eğlenceli bir polisiye olan Bıçaklar Çekildi, tanınmış polisiye yazarı Harlan Thrombey’in malikanesinde ölü bulunmasının ardından dedektif Benoit Blanc’ın bu cinayeti çözme öyküsünü anlatıyor. Film, 92. Oscar Ödülleri’nde En İyi Orijinal Senaryo dalında da aday gösterildi.

En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar’a aday gösterilen “Bıçaklar Çekildi”, CGV Mars’ın dağıtımıyla 10 Ocak’ta vizyona girdi. Film, meraklı ve eğlenceli bir dedektif olan Benoit Blanc’ın, 85. doğum günü partisinden hemen sonra malikanesinde ölü bulunan, tanınmış polisiye yazarı Harlan Thrombey’in cinayetini çözmek için gizemli biri tarafından işe alınmasıyla başlıyor.

Brick, Looper, Star Wars: Son Jedi filmleriyle büyük beğeni toplayan ünlü yazar ve yönetmen Rian Johnson’ın imzasını taşıyan Bıçaklar Çekildi, polisiye roman yazarlığı alanında bir deha olan Agatha Christie’ye de saygı niteliği taşıyor. Filmin hem senaristi hem yönetmeni olan Rian Johnson, dedektif Benoit Blanc karakterini, Agatha Christie roman karakterlerinden biri olan Hercule Poirot’dan ilham alarak yarattığı belirtiyor.

Filmde Benoit Blanc karakterini Daniel Craig canlandırıyor. Son derece eğlenceli bir cinayet filmi olan “Bıçaklar Çekildi”, Daniel Craig’in yanı sıra Christopher Plummer, Chris Evans, Ana De Armas, Jamie Lee Curtis gibi birçok yıldız ismin yer aldığı kadrosuyla da dikkat çekiyor.

CGV Mars Cinema Group Hakkında:
2016 yılında CJ Güney Kore’nin en büyük multiplex sinema zinciri bünyesine katılan CGV Mars Cinema Group, Türkiye’de sinema izleyicisine üstün hizmet kalitesiyle sinema keyfi sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. 4DX, Starium, ScreenX, IMAX gibi gibi ileri düzey film teknolojilerini Türkiye ile ilk buluşturan şirket olan CGV Mars Cinema Group, konforlu, özelleştirilmiş koltuklarının yer aldığı Gold Class ve Tempur salonları ile de farkını ortaya koymaktadır. Cinemaximum salonları ile dünya standartlarındaki teknolojiyi; konfor, ergonomi ve üstün hizmet anlayışı ile birleştiren CGV Mars Cinema Group, sunduğu avantajlı kampanyalar ve CGV Cinema Club ile sinema keyfini herkesle buluşturmayı hedeflemektedir. CGV Mars Cinema Group Türkiye genelinde 906 salonu ve 121.379 koltuk sayısı ile Türk film severlere hizmet sunmaktadır.

Fragmanı izlemek için:

https://youtu.be/Is5XdqRPfN0