NETFLIX SPACE FORCE’un Fragmanını ve Afişini Paylaştı!

Space Force’un perde arkasın bir de yapımcıları Steve Carell ve Greg Daniels’ten dinleyin

STEVE CARELL: Space Force aslında alışılmışın dışında bir şekilde ortaya çıktı. Netflix’in toplantıda herkesi kahkahalara boğan Uzay Üssü’nün kökenlerini irdeleyen bir komedi işi yapma fikri vardı. Fikri bana menajerim iletti ilk önce. Netflix işi bana ben de işi Greg’e ilettim ve hepimizde aynı heyecanı uyandırdı. İlk başta dizinin adı haricinde ortada hiçbir şey yoktu. Netflix bana “Adı Space Force olan bir projede yer almak ister misin?” diye sordu. Ben de “Tabi ki neden olmasın. Kulağa çok heyecanlı geliyor” dedim. Hemen sonrasında Greg’i arayıp “Adı Space Forece olan bir projede yer almak ister misin?” diye sordum ve Greg: “Evet kulağa heyecanlı geliyor. Hadi yapalım!” dedi. Dizinin adı haricinde elimizde gerçekten hiçbir şey yoktu ama bir şekilde içimize sindi ve hemen çalışmalara başladık.

GREG DANIELS: Steve’in bahsettiği telefon görüşmelerinden sonra, Steve’in evinde karakterlerin kim tarafından canlandırılacağını, o karakterin üzerindeki baskıların ne olacağını ve uzayı nasıl daha askeri hale getirebilirizin üzerine düşünmeye başladık. Hikayenin göze hitap edeceğini ve mitlerle dolu bir niteliğe sahip olduğunu fark ettik. Hikaye çok fazla kahramanlık ögesi barındırıyordu ama aynı zamanda hiciv yönü de ağır basıyordu. Bana sanki birden herkes ayda bir takım zenginliklerin olduğunu fark etmiş ve bir şekilde ona sahip olmak istiyormuş gibi geliyor. Ay’ı kolonize etmek için ortada bir mücadele var gibi. Herkesin Ay’a ilk insanı yollamak için yarışması bana hiciv için uygun bir konu gibi geldi.

STEVE CARELL: Space Force’un konseptini ortaya çıkardıktan sonra Greg ile birlikte oturduk ve “Bu dizi ne hakkında olmalı?” diye düşünmeye başladık. Birlikte gerçekleştirdiğimiz beyin fırtınalarından sonra Uzay Üssü’nün başlangıç noktasına değinmemiz gerektiğine karar verdik. Bu yeni üssü kuran ve geliştiren kişiyi odağına almalı diye düşündük. Tam bu noktada benim canlandırdığım General Mark R. Naird karakteri ortaya çıktı.

GREG DANIELS: Steve’in canlandırdığı karakterin tüm askeri erdemlere karşı doğru ve saygılı bir tutum sergilemesine dikkat ettik. Astronot danışmanlarımız, bilim danışmanlarımız ve askeri danışmanımız Mark Vazquez bu konuda bize çok yardımcı oldular. Steve ve benim orduda çalışan çok sevdiğimiz ve saydığımız yakınlarımız var. Umuyoruz ki onlar da diziyi izlerken çok eğlenecektir.

Space Force Hakkında:
Başarılı pilot General Mark. R. Nair’in (Steve Carell) en büyük hayali Hava Kuvvetleri’nde söz sahibi olabilmektir. ABD Silahlı Kuvvetleri’nin yeni kurduğu Uzay Bölüğü’ne atanan Mark burada kendi aynı kısır döngünün içinde hapsolmuş hisseder. Şüpheci bir karakteri olan Mark, kendini mesleğine o kadar adamıştır ki ailesiyle vedalaşıp, Colorado’ya çok uzak bir üsse gitmeyi hiç düşünmeden kabul eder. Beyaz Saray’dan gelen beklenmedik bir emir ise her şeyi değiştirir. Mark ve birbirinden renkli bilim insanları yeniden aya gidip, orada hakimiyet kurmak üzere harekete geçer.

Yeni bir tür komedi dizisi olan Space Force’un yapımcılığını The Office’ın yaratıcıları Steve Carell ve Greg Daniels üstleniyor. Başrollerinde John Malkovich, Diana Silvers, Tawny Newsome, Ben Schwartz gibi usta isimlerin yanı sıra Lisa Kudrow, Jimmy O. Yang, Noah Emmerich, Alex Sparrow ve Don Lake yer alıyor. Dizinin yürütücü yapımcılığında ise yine The Office’in de yürütücü yapımcılığını üstlenen Howard Klein/3Arts bulunuyor.

Fragman: