CerModern Açıkhava Caz Konserleri/Open-Air Jazz Concerts

Jazz Expose: Bodcap

29 Ağustos August 20:00

2017 ‘de Ankara’da bir araya gelen ve soul , neo soul , hip hop-jazz ,funk tarzlarındaki düzenlemeriyle sahne alacak olan Bopcap ; vokalde Alican Demirtaş , gitarda Ege Çakır , flüt / vokalde Ekin Özdemir , davulda Doruk Petekkaya , bas gitarda Oktay Doğru ve saksafonda Toprak Barut eşliğinde 29 Ağustos Cumartesi günü Cermodern sahnesinde olacak.

Biletler Biletix’te
29 Ağustos 2020, Cumartesi
Saat: 20.00
Bilet: 50 TL

Jazz Expose: Flamenko/ Ceyhun Güneş, Mert Baycan
Gitarımdan Hikayeler

1 Eylül September 20:00

“Gitarımdan Hikayeler” ,Ceyhun Güneş’in ilk konserini verdiği 1996 yılından günümüze uzanan müzikal yolculuğunu, eğlenceli ve duygusal anılarıyla süsleyerek özetlediği anlatımlı bir konser.
Sanatçı kendi bestelerini ve ustaların eserlerini, uzun zamandır birlikte çalıştığı perküsyonist Mert Baycan ile birlikte seslendiriyor.

Ceyhun Güneş: Gitar
Mert Baycan: Perküsyon

Biletler Biletix’te
1 Eylül 2020, Salı
Saat: 20.00
Bilet: 50 TL

Jazz Expose: Çağrı Yılmaz Band

2 Eylül September 20:00

Çağrı Yılmaz Band; vokalde Çağrı Yılmaz, saksafonda Toprak Barut, gitarda Yunus Muti, kontrbasta Ege Oluklu ve davulda Serkan Alagök ile caz, soul standartları ve düzenlemelerinden oluşan repertuarıyla sahnede olacak.
Çağrı Yılmaz, 2008 yılında Encore Caz Vokal Topluluğu’nda söylemeye başladı. Bu sırada Janusz Szprot, Kamil Erdem, Cem Aksel, Ümit Eroğlu gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu. 2011’den itibaren solo performanslarına başladı. Aynı dönemde Yıldız İbrahimova ve Meltem Ege ile çalışmalarda bulundu. Polonya’da düzenlenen Pulawy Jazz Workshop’ta Sibel Köse, Bogdan Holownia gibi isimlerle çalıştı. 2014 ve 2016 yılında Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’na katıldı ve bu yarışmalardan önemli dereceler elde etti.

Biletler Biletix’te
2 Eylül 2020, Çarşamba
Saat: 20.00
Bilet: 50 TL

Jazz Expose: Doğan Canku

8 Eylül September 20:00

Modern Folk Üçlüsü ile birlikte birçok albüme ve projeye imza atan başarılı gitarist Doğan Canku, 8 Eylül’de CerModern açık hava sahnesinde sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Doğan Canku, Kütahya’nın Tavşanlı kazasında doğdu. Henüz konuşmayı bile bilmediği 2,5 yaşında “Ey Dun Dan” adlı ilk bestesini yaptı. İlk müzik nosyonlarını amatör bir müzikolog olan babası Şeref Canku’dan aldı.
1958’de Ankara Devlet Konservatuvarı’nı kazanarak 6 yıl viyolonsel ve piyano eğitimi gördü. 1964 yılında klasik gitar ile tanışan Canku, bu enstrümana büyük bir tutkuyla bağlandı. O yıllarda gerek bu enstrümanın konservatuvarda eğitiminin olmaması, gerek yasakların getirdiği baskı, Doğan Canku’nun eğitimini yarım bırakmasına neden oldu. Bundan sonra Canku’nun profesyonel hayatı başlamış oldu. Çok kısa sürede flamenko gitar çalmayı öğrenip ülkenin en iyi gitaristleri arasına adını yazdırdı. Birçok profesyonel şarkıcıya eşlik ederek onların repertuarlarına önemli ölçüde katkıda bulundu.
1967’de Ankara Radyosu’nda açılan bir sınavı kazanarak klasik Türk müziği teorisi ve pratiği üzerinde eğitim gördü. 1969 yılında Selami Karaibrahimgil ve Ahmet Kurtaran ile birlikte “Modern Folk Üçlüsü” adındaki topluluğunu kurdu. Türk halk müziğini ve klasik Türk müziğini modernize ederek çok seslendirdi ve 15 yıl boyunca yurt içinde ve dışında yüzlerce konser, TV ve radyo programları yaptı. Yaklaşık 45 ülkede Türkiye’yi defalarca temsil etti.
1974 yılında Hacettepe Üniversitesi Müzik ve Güzel Sanatlar Bölümü’nde müzik direktörlüğü ve araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1980 yılında İstanbul’a yerleşerek profesyonel müzik hayatına tek başına devam etti. M.F.U. ile yaptığı birçok 45’lik ve 5 adet LP’nin yanı sıra, kendi adına 1 adet LP ve 3 adet CD albüm çıkardı.

Biletler Biletix’te
8 Eylül 2020, Salı
Saat: 20.00
Bilet: 50 TL

Jazz Expose: Noche Flamenca

12 Eylül September 20:00

Noche Flamenca, Flamenko Ankara Derneği üyelerinden oluşan, bu kültürün hem modern hem geleneksel örneklerine yer veren bir dans ve müzik grubudur.
Bünyesindeki sanatçılar gerek İspanya’da gerekse Türkiye’de bu işin duayeni kabul edilen eğitmenlerle çalışmış, sanatlarını sahne performansı düzeyinde ve eğitmen olarak uzun yıllardır paylaşmaktadırlar.

Ceyhun GÜNEŞ: Gitar
Makbule EKSERT: Vokal
Özge YILMAZ: Vokal
Ahmet KALIR: Flüt & Perküsyon
Eren ERGENE: Dans

Biletler Biletix’te
12 Eylül 2020, Cumartesi
Saat: 20.00
Bilet: 50 TL

Jazz Expose: Somel Trio

15 Eylül September 20:00

Somel trio amerikan klasikleri ve caz standartlarının yanında soul müzik ve popüler parçaların farklı ve dikkat çekici örneklerini kendi düzenleme anlayışlarıyla birleştirerek geniş yelpazedeki repertuarlarını dengeli ve keyifli bir dağılımla izleyiciye sunuyor.

Somel Trio
Vokal – Can Somel
Piyano/ Bass – Gökhan Somel
Davul – Sefer Can Zor

Biletler Biletix’te
15 Eylül 2020, Salı
Saat: 20.00
Bilet: 50 TL