KÖPRÜDE BULUŞMALAR SEÇKİSİ TAMAMLANDI

40. İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen ve Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar’ın atölye seçkileri tamamlandı. Köprüde Buluşmalar ve Sinema Konuşmaları çevrimiçi olarak 2-9 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleşecek.

TRT’nin katkılarıyla düzenlenen Köprüde Buluşmalar, Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Türkiye’den ve komşu ülkelerden 17 uzun metraj ve 4 belgesel film projesinin, 5 dizi projesinin ve post-prodüksiyonu devam eden 5’i belgesel ve 2’si uzun metraj olmak üzere 7 filmin sunumları Köprüde Buluşmalar’da çevrimiçi ortamlarda yapılacak.

Bu yıl ilk kez adımları atılan işbirlikleri ile atölyelere katılan sinemacılara destek olmak amacıyla yeni ödüller sahiplerini bulacak.

Work in Progress’e seçilecek filmler belirlendi!

Post-prodüksiyon aşamasındaki uzun metraj kurmaca filmlerin ve belgesellerin uluslararası sunumlarının yapılacağı Work in Progress’e seçilen filmler belirlendi. Köprüde Buluşmalar seçici kurulu tarafından değerlendirilen Türkiye’den 5 uzun metraj film ve 2 belgesel Work in Progress’te uluslararası sunumlarını yaparken filmlerini tamamlamak için destek arayacak.

· Bakmalar Denizi (dir. Canan Yarar, Mahir Kalaylıoğlu, prod. Sipan Aslan)
· Eat Your Catfish (dir. and prod. Senem Tüzen, Adam Isenberg, Noah Amir Arjomand)
· Halime (dir. and prod. Morteza Atabaki)
· Hatıraların Gölgesinde (dir. Şafak Şahin prod. Şafak Şahin, Emek Yıldırım Şahin)
· Kar ve Ayı (dir. Selcen Ergun, prod. Nefes Polat, Selcen Ergun)
· Turna Misali (dir. İffet Eren Danışman Boz, prod. Eyüp Boz, İffet Eren Danışman Boz)
· Unutma Biçimleri (dir. Burak Çevik prod. Selman Nacar, Burak Çevik)
Atölye sonunda uluslararası jüri ödül almaya hak kazanan filmleri belirleyecek.

Work in Progress bölümünde uluslararası jüri tarafından seçilecek bir filmin post-prodüksiyonun en önemli aşamalarından biri olan renk çalışması Cine Chromatix işbirliği ile Berlin’de yapılacak. Filmin tanıtımının vazgeçilmez çalışması olan fragman yapımı ise Fragmanhouse tarafından verilecek ödül ile tamamlanacak.

Film dünyasının en önemli yapı taşlarından biri olan sesin foley kayıt ve kurgu aşamasını içeren mute.istanbul Foley Ödülü ilk kez Work in Progress bölümünde verilecek.