BALTHAZAR” 20 KASIMDA İSTANBULDA

Salon İKSV’nin, şehrin farklı mekânlarında geniş kitlelere ulaştığı etkinliği Gezgin Salon, +1’in katkılarıyla 20 Kasım’da Belçikalı indie rock grubu Balthazar’ı Volkswagen Arena’da ağırlayacak. Biletler 30 Temmuz Cuma günü satışa çıkıyor.

Solo projeleriyle daha önce Salon İKSV’ye de konuk olan indie rock ikilisi Balthazar, müziğin neşesini paylaşmak ve yeni şarkılarını canlı çalmak için bir kez daha İstanbul’a geliyor. Belçikalı grup, pandemi sonrası ilk turnelerinde, +1 Katkılarıyla: Gezgin Salon kapsamında 20 Kasım Cumartesi günü saat 21.30’da Volkswagen Arena’da dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Belçika’nın Gent kentinden çıkma lise arkadaşları Jinte Deprez ve Maarten Devoldere’in ruha dokunan pop rock’u, 2019’daki dünya turneleri sırasında yazıp pandemi döneminde kaydettikleri yeni albümleri Sand ile yeni bir soluk kazanıyor ve müzikseverlere kocaman bir nefes aldırmak üzere İstanbul’a da uğruyor. Beşinci albümleri Sand’de Balthazar, 2010’da eleştirmenlerin olduğu kadar müzik tutkunlarının da aklını başından alan ilk albümleri Applause’daki kadar taze ve enerji dolu. Tutkulu doğaçlamaları, incelikli melodileri ve alametifarikaları haline gelen dizgin tanımaz yaratıcılıkları yeni albümde de dikkat çekiyor. Melodi ve ritim hâkimiyetlerinin doruğundaki ikili, bu albümde maharetlerini ilk kez minimal pop düzenlemeleriyle gösterişten uzak bir elektronikanın kesiştiği yerde deniyor. İkilinin canlı çalmaktan aldıkları keyfin her notasına yansıdığı albüm, sahneden uzak kaldıkları günlerin acısını çıkaracakları pandemi sonrası turnelerinde, ilk defa İstanbullularla buluşacak. 20 Kasım Cumartesi günü saat 21.30’da gerçekleştirilecek konserin kapı açılış saati ise 19.00.

Biletler 30 Temmuz Cuma günü satışta

Balthazar konserinin biletleri Lale Kart üyeleri için indirimli ön satış döneminin ardından, 30 Temmuz Cuma günü 10.30’dan itibaren, passo.com.tr internet sitesi üzerinden ve İKSV ana gişeden genel satışa sunulacak.

1. Avantajlı dönem fiyatları, 300 TL (Sahne Önü Oturmalı), 250 TL (Saha İçi Oturmalı 1. Kategori), 200 TL (Saha İçi Oturmalı 2. Kategori), 180 TL (Tribün 1. Kategori), 150 TL (Tribün 2. Kategori), 120 TL (Tribün 3. Kategori) ve 90 TL (Tribün Öğrenci) olan biletler, Passo satış kanallarının yanı sıra İKSV ana gişeden, pazar günleri hariç her gün 10.00-13.00 ve 14.00-18.00 saatleri arasında temin edilebilecek.

Üyelikleriyle İKSV’nin sene boyunca gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri destekleyen Lale Kart üyeleri, Balthazar konserinin biletlerini ön satış döneminde hizmet bedeli ödemeden, indirimli fiyatlarla ve öncelikli olarak passo.com.tr ve İKSV ana gişe üzerinden satın alabilecek. Biletler, Siyah Lale Kart üyeleri için 27 Temmuz Salı; Beyaz Lale Kart üyeleri için 28 Temmuz Çarşamba; Kırmızı ve Sarı Lale Kart üyeleri için 29 Temmuz Perşembe 10:30; Mavi Lale Kart üyeleri için ise 29 Temmuz Perşembe günü 14.30’da satışa çıkacak. Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri biletlerini yer seçme opsiyonuyla %25; Kırmızı ve Sarı Lale Kart üyeleri %15, Mavi Lale Kart üyeleri ise %10 oranında indirimle satın alabilecek.

COVID-19 önlemleri hakkında

Balthazar konseri, COVID-19 önlemleri kapsamında alınacak tedbirlere uygun gerçekleştirilecek. Konser mekânında alınacak tedbirleri http://www.saloniksv.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Gezgin Salon hakkında

2017 yılında Salon İKSV’nin kendi sınırlarını aşarak şehre yayılmasıyla başlayan Gezgin Salon projesi, bugüne dek King Gizzard & The Lizard Wizard, Agar Agar, Mac DeMarco, Kiasmos, Wolf Alice, Amyl and the Sniffers, Pantha du Prince, Pional gibi isimleri ağırladı. Kitlesini birkaç yıl içerisinde şehir mekânlarından büyük festival sahnelerine genişleteceğine kesin gözüyle bakılan müzisyenleri, prestijli müzik dergilerinin dikkatini çekmeyi başaran grupları İstanbul’da ağırlayan Gezgin Salon, bu kez Balthazar’ı hayranlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.